دودن آبشاری زیبا و دلفریب در آنتالیا

تور آنتالیا علاوه بر اینکه گردشگران خود را به هتل لوکس و نیز ساحل نیلگون مدیترانه دعوت می کند دارای طبیعت هایی است که کمتر شناخته شده اند و اکثر تورهای گردشگری از آنها خبر ندارند و یا به اهمیت آنها واقف نیستند در این متن شما را به آشنایی با منطقه ای زیبا و رویایی فرا می خوانیم تا در تور آنتالیا بازدید از آن را فراموش نکنید.

دودن آبشاری زیبا و دلفریب در آنتالیا 

معرفی و موقعیت جغرافیایی دودن

اگر از تور نوروزی آنتالیا برای سفر به ترکیه استفاده کردید آبشار دودن را در رأس برنامه های خود قرار دهید. از شمال آنتالیا حدود بیست دقیقه با ماشین تا رسیدن به آبشار دودن فاصله است. این آبشار از دوچشمه منشأ می گیرد و به درون رود دودن که بسیار خروشان و مواج مسیر خود را تا رسیدن به دریای مدیترانه طی می کند. آبشار دودن دارای دو بخش است و در طبیعتی ماوراء ذهن بشری قرار دارد که صخره ها و جنگل های اطرافش و نیز صدای گوشنواز آب همه و همه زیبایی هایی هستند که گردشگران تور گردشگری شاهد آن هستند و از آن ها عکس و فیلم می گیرند. آبشار دودن دو دهانه دارد که دهانه اولش به درون رود دودن می ریزد و دهانه دومش به دریای مدیترانه می پیوندد.

تفریحات رایج در دودن

گاهی گردشگران داخلی با تور ارزان و یک روزه دودن راهی این دیار خوش آب و هوا می شوند و از تفریحات آن لذت می برند. در اطراف دهانه اول دودن مسیرهای زیبا و راحتی برای قدم زدن و تماشای آبشار و رودخانه دودن ساخته شده است که می توانید به وسیله قدم زدن بر روی آنها از نزدیکترین فاصله و بدون هیچ خطری از این طبیعت دیدن کنید. در پشت آبشار غار مارگاسی وجود دارد که مشاهده آن نیز بخشی از این سفر است. اما مهمترین و پرجاذبه ترین تفریح همراه شدن با تور آنتالیا، قایق رانی و تور کشتی رانی در دهانه دوم آبشار که به دریای مدیترانه می ریزد است.

دودن آبشاری زیبا و دلفریب در آنتالیا 

رستوران و اقامتگاه در نزدیکی آبشار دودن

در بالای آبشار رستوران هایی در فضای باز و بر روی سکوهایی در کنار آبشار وجود دارد که غذاهای ترکی و بین المللی را عرضه می کند تا علاوه بر خوردن غذا با صدای موسیقی شرشر آب، بتوانید لحظاتی را به استراحت سپری کنید. غذای این رستوران ها به نسبت رستوران های لوکس داخل شهر گرانتر می باشد اما ارزش یک بار امتحان کردن را دارد. به دلیل اینکه آبشار دودن خارج از شهر قرار دارد در نزدیکی آن هیچ گونه هتل لوکس وجود ندارد و در جاده نزدیک به دهانه اول آبشار یک هتل وجود دارد که امکانات متوسطی دارد و گاهی اوقات میزبان گردشگران تور خارجی و تور داخلی است.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها