دشت ناز و زیبایی هایش

وجود تعداد زیادی از درختان در شهرهای شمالی و تشکیل جنگل هایی که وسعت زیادی دارند فضای مناسبی را برای سازمان حفاظت محیط زیست ایجاد می کند تا از آن برای حفظ گونه های مختلف جانداران استفاده کنند به همین دلیل جانوران مختلفی در این جنگل ها زندگی می کنند و همین امر زمینه را برای جلب گردشگران و توریست ها فراهم کرده است. یکی از باغ وحش هایی که دیدن آن به همه مسافران توصیه می شود دشت ناز است که الهام سیر در متن زیر درباره تعدادی از این مکان ها توضیح مختصری را ارائه می دهد.

الهام سیر مجری فروش بلیط چارتر

دشت ناز و زیبایی هایش

دلایل تشکیل پارک جنگلی

در ابتدا دوست داران حیوانات و گونه های کم یاب تصمیم به حفاظت از گوزن زرد ایرانی گرفتند که با همکاری سازمان محیط زیست زمینه ای برای حفاظت از این حیوانات فراهم آمد و تلاش های انجام گرفته در این زمینه منجر به جلوگیری از انقراض این حیوان نادر شده است. به طور یقین کسانی که به شهر ساری سفر می کنند باید نام این گوزن را شنیده باشند و زمانی را برای دیدن این حیوان زیبا اختصاص دهند. آنچه مورد توجه گردشگران قرار می گیردپرورش این حیوانات و ازاد کردن آنها در پناهگاه مخصوص و حفاظت شده می باشد.

خرید بلیط هواپیما از الهام سیر

دشت ناز و زیبایی هایش

ویژگی های زیست محیطی

دیدن جنگل های سرسبز، جلگه ای و وجود گونه های کم یاب حیوانات از زیبایی های بی نظیر این منطقه محسوب می شود. ویژگی های زیست محیطی خاصی که در این منطقه قرار دارد باعث شده تا جزو اکوسیستم خاص کشور به حساب آید و همین موضوع زمینه را برای رشد انواع مختلفی از گیاهان و درختان مهیا کرده است، برای مثال می توانیم به درختان راش، توسکا و ممرز اشاره کنیم. در این پارک جنگلی به جز گوزن ایرانی می توانیم جانوران دیگری مانند شوکا، مرال، و گربه وحشی را مشاهده کنیم. آب و هوای مناسب این منطقه حس زندگی را در انسان دوباره بیدار می کند.

تور استانبول | تور آنتالیا | تور تفلیس

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها