دشت لاله ها در ایران

از جاذبه هایی که مسافران زیادی به عشق دیدن و لذت بردن از آن کوله بار سفر را می بندد و راهی مناطقی می شوند که از این زیبایی بهره می برد، دشت های لاله می باشد. گل هایی که به اشک مریم هم شناخته می شود در جاهای مختلفی از این سرزمین کهن رشد کرده اند که لذت هوای بهار با دیدن این منظره از گل ها بیشتر می شود. در متن زیر مناطقی که از این زیبایی بهره برده اند را معرفی می کنیم. که الهام سیر در متن زیر درباره این مکان های زیبای ایران توضیحات مختصری را ارائه می دهد.

دشت لاله ها در ایران

دشت لاله ها کوهرنگ و سمیرم

یکی از پر شهرت ترین دشت گل های لاله در شهر چهار محال بختیاری واقع شده و سالانه گردشگران زیادی برای بازدید از این زیبایی به این شهر سفر می کنند. این زیبایی خدادادی از فروردین ماه خود نمایی می کند و در روزهای پایانی این ماه به اوج زیبایی خود می رسد به گونه ای که دیدن این همه زیبایی هر شخصی را متحیر می سازد. کوهرنگ از وسیع ترین دشت لاله برخوردار می باشد که لاله های این منطقه به دو رنگ زرد و سرخ مزین شده اند. شهر اصفهان در سفرهای نوروزی توسط گردشگران بسیاری مورد بازدید قرار می گیرد، از شهرستان های این استان که به بام ایران شهرت دارد سمیرم می باشد. این شهر کوچک جاذبه های بسیاری را دارا می باشد که معروف ترین آنها در فصل بهار دشتی پر از گل های لاله است و قرار گرفتن گل های سرخ و زرد در پهنه وسیعی از دامان سبز طبیعت از زیبایی غیر قابل توصفی برخوردار می باشد.

دشت لاله ها در ایران

دشت لاله ها در اردکان

گسترانیده شده کوه های زاگروس در سر تا سر ایران باعث شده تا شهر های مختفی از نعمت وجود لاله های واژگون در فصل بهار بهره ببرند. جایی که لاله ها در آن آرمیده اند و سکوت و آرامش وصف ناپذیری را در دل کوه مهیا کرده اند، جایی در نزدیکی روستای خفری می باشد که چشم ها از دیدن این همه زیبایی شگف زده است.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها