در تور سریلانکا چه چیزی بخوریم

به نظر من یکی از مهم ترین بخش های تور خارجی غذا و خوراکی است. هم برای آنان که عاشق غذاها و خوراکی های متنوع و جدید هستند و هم برای دیگران که در نهایت باید وعده های غذایی سالمی را مصرف کنند. در مقالات پیشین آژانس هواپیمایی الهام سیر به مواردی از میوه ها و غذاهای لذیذ تور سریلانکا اشاره کردیم و حال در این نوشتار با برخی دیگر از این خوردنی های جذاب در سریلانکا آشنا می شویم. البته باز هم تأکید می کنیم در سفر به کشورهای جنوب شرقی آسیا مانند هند و مالزی و هند و سریلانکا باید طبع غذایی آنها که غذاهای پُر از ادویه و خصوصاً تندی مصرف می کنند را در نظر بگیرید. خصوصاً سریلانکا که خود با دارا بودن بهترین ادویه ها و خصوصاً ادویه کاری دنیا شُهرت دارد.

در تور سریلانکا چه چیزی بخوریم

ترشی و سالاد هم غذاست

نام اصلی این غذا در تور سریلانکا Wambatu moju می باشد که به ترشی بادمجان نیز شهرت دارد و مردم بومی سریلانکا آن را در کنار برنج می خورند، شیوه تهیه ان نیز به اینگونه است که بادمچان را تکه تکه کرده و سرخ می کنند و سپس با در هم آمیختن انواع ادویه ها همراه با کر نوعی کارامل به دست خواهد آمد و طعم ملسی به خود می گیرد. نوعی غذای دیگر با نام سالاد نارگیل Pol Sambol نیز در تور سریلانکا به وفور یافت می شود و با توجه به اینکه نارگیل یکی از میوه های اصلی این کشور می باشد وجود غذاهایی با استفاده از این میوه طبیعی به نظر می رسد. در این غذا نیز انواع مختلف ادویه جات با نارگیل مخلوت می گردد و هیچ کدام از مراحل نیز غذا پخته نمی شود.

در تور سریلانکا چه چیزی بخوریم

غذایی با چوب و سیب !

یکی از عجیب ترین اسامی برای غذاهای سریلانکایی وود اپل نام دارد. Wood apple برخلاف نامش مخلوطی از چوب و سیب نیست بلکه نام یک میوه رایج در سریلانکا می باشد. میوه ای با بویی عجیب و گاهاً نه چندان جذاب که مزه ای تند دارد. بوی این میوه برای توریست ها اصلاً جذاب نیست و برخی از افراد به خاطر بوی آن حتی نمی خواهد تستش کنند.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها