دریاچه کبود یا کیو در دل خرم آباد

استان لرستان یکی از استان های سرسبز خطه ی غرب کشور می باشد که سفر به این استان یکی از بهترین گزینه های موجود در ذهنتان است. مرکز استان لرستان خرم آباد می باشد این شهر سرسبز دارای یک نماد طبیعی و باشکوهی به نام دریاچه کیو است که در مرکز آن واقع می باشد. خرم آباد تنها شهر ایران است که درست در دل آن یک دریاچه طبیعی قرار دارد و این باعث محبوبیت مثال زدنی تور لرستان در نزد گردشگران با تور داخلی و گاهاً توریست های با تور خارجی شده است.

دریاچه کبود یا کیو در دل خرم آباد 

تاریخچه دریاچه کیو و منشأ آن

درباره تاریخچه این دریاچه با آب بسیار شفاف و تمیز به جرأت می توان گفت که این دریاچه از گذشته های خیلی دور با تاریخ خرم آباد عجین شده است به گونه ای که نام دریاچه پیام آور این شهر سرسبز می باشد. این دریاچه در حدود نیم قرن پیش خارج از شهر خرم آباد قرار داشته و بعد از اینکه به یکی از جاذبه های گردشگری شهرت یافته در اطراف آن مناطق مسکونی پیشروی کرده است. آب دریاچه از چشمه هایی که در بستر دریاچه وجود دارد تأمین می شود خود این چشمه ها هم از کوه هایی که در اطراف شهر خرم آباد قرار دارند سرچشمه می گیرد و از مناطق بکر برای سفر با تور است.

آب و هوای دریاچه و جذب پرندگان مهاجر

خرم آباد و مخصوصاً دریاچه کیو دارای آب و هوای مطلوبی است و این باعث شده در تمام فصول سال گردشگران خاص خود را داشته باشد به علاوه پرندگان مهاجر زیادی نیز به اینجا مهاجرت کنند. در وسط دریاچه لانه زیبایی وجود دارد که مکانی برای این پرندگان مهاجر می باشد. تنوع پرنده ها و زیبایی حیرت انگیز آنها در کنار این دریاچه با آب زلال باعث شده تا گردشگران از تمام ایران برای دیدن این جاذبه های طبیعی با تور لرستان عازم سفر شوند.

دریاچه کبود یا کیو در دل خرم آباد 

انواع تفریحات و امکانات دریاچه کیو

در اطراف دریاچه فضای سبز زیادی برای کمپین زدن و گذراندن یک روز نه در دل طبیعت بلکه در دل شهر وجود دارد. مردم بومی معمولاً در تعطیلات آخر هفته برای پیک نیک دریاچه کیو را انتخاب می کنند. این دریاچه به دلیل اینکه در وسط شهر قرار دارد به تمامی امکاناتی از جمله رستوران ها و هتل و اقامتگاه دسترسی دارد. در تابستان که هوا گرم است در این دریاچه مسابقات شنا برگزار می شود و در زمستان به دلیل سردی هوا سطح آب دریاچه یخ میزند و مکان مناسبی را برای اسکی روی یخ و سفر با تور فراهم می کند.

 

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها