دریاچه الندان مازندران

شاید کمتر کسی باشد که در طول زندگیش به شهرهای شمالی ایران سفر نکرده باشد چرا که طبیعت سرسبز و غیر قابل تصور شوق سفر به این شهرها را چندین برابر می کند. یکی از شهرهای شمالی ایران ساریست که بافتش را به طوس بن نوذر نسبت می دهند، از زمان های دور جزو مرکز مازندران به حساب می آید و حاکمان زیادی در آن حکم رانی کرده اند. در ادامه آژانس هواپیمایی الهام سیر به بررسی این مهم پرداخته است. مکان های گردشگری طبیعی بسیاری در این شهر برای بازدید وجود دارد و می خواهیم چند کلمه ای درباره دریاچه الندان توضیح دهیم.

دریاچه الندان مازندران

زیبایی های طبیعی

در سفر به ساری برای دیدن چشم اندازی بی نظیر و متحیر کننده حتما از الندان دیدن نمایید . وجود تعداد زیاد پله و ارتفاع گرفتن از سطح زمین برای دیدن زیبایی های این دریاچه تجربه ای تکرار نشدنی می باشد و پوشیده شدن اطراف دریاچه با درختان بلند وسبز زیبایی این منطقه را دوچندان می کند. روییدن گل های کم یابی مانند بنفشه و الزی را می توان جزو زیبایی های این منطقه نام برد. با توجه به وسعت زیاد دریاچه می توانید از تجربه ورزش قایق رانی در این طبیعت بکر لذت ببرید.

دریاچه الندان مازندران

موقیت زیست محیطی

وسیع بودن سطح دریاچه به خصوص در ماه های پر بارش سال باعث شده تا این دریاچه زیبا به محلی برای سکنا گزیدن اردک ها تبدیل شود. محیط زیست این منطقه با توجه به زیاد بودن آب تصمیم به رها سازی ماهی ها در این دریاچه نموده است که باعث می شود تا در این نعمت طبیعی زندگی جریان داشته باشد و هم زمینه کاری برای ساکنان این منطقه فراهم شود. آنچه در این دریاچه مورد توجه گردشگران قرار می گیرد تامین شدن کل آب دریاچه از نزولات آسمانی می باشد که جنس خاک اطراف دریاچه نقش به سزایی در جمع آوری آب دریاچه را دارا می باشد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها