دروازه ارگ سمنان

گردشگرانی که از کشورهای دیگر برای آشنایی با تاریخ و تمدن ایران به این کشور سفر می کنند، علاقه زیادی به بازدید از جاذبه های تاریخی دارند و برای دیدن این جاذبه ها به شهر های مختلف ایران سفر می کنند. احتمالاً شهر سمنان از شهر هایست که نماد تاریخ و تمدن کشور به حساب می آید، چرا که آثار تاریخی بسیاری را در خود جای داده است از جمله این آثار که توسط الهام۲۴ به شما عزیزان معرفی می شود، می توانیم به دروازه ارگ سمنان اشاره کنیم که می خواهیم اندکی درباره آن توضیح دهیم.

دروازه ارگ سمنان

ساختار دروازه سمنان

از زیبایی های معماری که در این اثر تاریخی می بینیم، می توانیم به نمادی آجری که در داخل بعضی راهروها به کار رفته است اشاره کنیم. به کار رفتن هنرهای مختلفی مانند خطاطی، نقاشی و کاشی کاری که در جای جای این ارگ به میزان ارزش ان افزوده است. بر روی سطح دروازه نیز طرح های خاصی ایجاد شده است که نمادی از دوران قاجار به حساب می آید و وجود کتیبه هایی که هنر استاد محمد باقر طباطبایی را در معرض نمایش قرار می دهد، مورد توجه علاقه مندان به آثار تاریخی قرار می گیرد. این دروازه قدیمی از چوبی مستحکم و میخ های فولادی تشکیل شده که بعد از گذشت این همه سال هنوز پا برجا مانده است.

دروازه ارگ سمنان

تاریخچه دروازه ارگ

در سفر به شهرهای مختلف ایران آثار باستانی و قدیمی از دوران سلطنت پادشاهان به یادگار مانده است که گردشگران و بازدید کنندگان به دیدن آنها علاقه بسیاری نشان می دهند، چرا که دیدن این آثار همچون سفری در دل تاریخ محسوب می شود. معروف ترین اثر به جای مانده در شهر سمنان دروازه ارگ می باشد که قدمت این بنای تاریخی به دوران پادشاهی ناصرالدین شاه قاجار باز می گردد. با نگاهی دقیق به کاشی های به کار رفته می توانید نام شاه قاجار که بر روی آنها حک شده است را مشاهده کنید.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها