دره گاهان یزد

شهر یزد به عنوان یادگاری برجای مانده از زمان اتابکان یزد در مرکز کشور ایران و دل کویر قرار دارد. وجود بناهای قدیمی و باستانی قدمت این شهر کویری را در معرض نمایش قرار می دهد، ازدیگر دلایل محبوبیت این شهر وجود طبیعت بکر با توجه به کویری بودن آن می باشد. روستاهای سرسبز و بی نظیری در اطراف شهر یزد قرار دارد که بی مانند به بهشت آسمانی نیست و زیبایش هر بیننده ای را متحیر می سازد. آبشار معروف دره گاهان یکی از این جاذبه های دیدنی را الهام سیر در نوشته زیر تشریح می کنیم.

دره گاهان یزد

طبیعت دره گاوان

این آبشار قدیمی در ابتدا به دره گاوان مشهور بوده که با گذشت زمان به دره گاهان تغییر پیدا کرده است، شاید یکی از دلایل نامگذاری این آبشار به این نام این است که این آبشار همیشه پر آب نیست و فقط در فصل های پر باران خودنمایی می کند. جاری شدن آب این آبشار و ایجاد چشمه های پر آب باعث به وجود آمدن طبیعت سرسبز و تنوع گیاهی در این منطقه شده است. از دیگر دیدنی های این منطقه می توانیم به یک بنای باستانی به نام قلعه پهلوان اشاره کنیم که بازدید از صخره های سر به فلک کشیده آن که افسانه و تاریخ عجیب غریبی را با خود به یدک می کشد، خالی از لطف نخواهد بود.

دره گاهان یزد

موقعیت جفرافیایی آبشار

این آبشار در نزدیکی شهرستان تفت و در فاصله کمی که از استان فارس قرار گرفته، که همین امر باعث شده است مردم بیشتری به حضور چنین پدیده طبیعی در این مکان پی ببرند. ارتفاع زیاد آبشار و تنها بودنش در کویر باعث شدن تا گردشگران و کوه نوردان بسیاری برای بازدید از آن به یزد سفر کنند.این پدیده طبیعی از کوه های شیر کوه سرازیر شده و به دره ای به همین نام منتهی می شود.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها