دانستنی های سفر به ژاپن

سفر به کشورهای مختلف نیازمند اطلاع از آداب و فرهنگ مردمان آن کشور می باشد تا بتوان ارتباط بهتری با آنها برقرار کرده و ناخواسته به آنها توهین نکنیم. یکی از کشورهایی که اداب و رسومی کاملاً متفاوت با ما دارند ژاپن می باشد. در تور ژاپن خواهید تفاوت های بسیاری با ما ایرانی ها و دیگر مردمان دارند. در این نوشتار از آژانس هواپیمایی الهام۲۴ به بررسی روحیات و آداب و رسوم ژاپنی ها خواهیم پرداخت. مهم ترین نکته در برخورد با ژاپنی ها این است که آنها افرادی منظم و مؤدبی هستند و اهل پُر حرفی نیستند. اگر با رفتار خود آنها را اذیت کنید هر چند در رفتار خود بروز نخواهند داد اما قطعاً آنها را ناراحت خواهید کرد. به همین خاطر تأکید داریم قبل از سفر به ژاپن نکاتی را در مورد فرهنگ و زندگی آنها مطالعه کنید و با توجه به مهمان نواز بودن ژاپنی ها احترام متقابل را رعایت کنید. در ادامه با ما همراه باشید با دانستنی هایی از فرهنگ و آداب اجتماعی در تور ژاپن. با توجه به تعدد این موارد در این نوشتار دو مورد را مطرح کرده و در مقالات دیگری نیز به سایر موارد خواهیم پرداخت.

دانستنی های سفر به ژاپن

ورود به منازل و خانه های ژاپنی

به مانند هر ملت دیگری ژاپنی ها نیز رسوم خاصی دارند که بیشتر منشاء در ادب و متانت آنها می باشد. از جمله اصولی که آنها بسیار روی آن حساس هستند این است که با کفش وارد خانه نشوید. جدای از مباحث بهداشتی و … این مورد ریشه در سنت ژاپنی ها دارد. در ورودی خانه های ژاپنی قسمتی وجود دارد که در خانه های ایرانی نیز بسیار دیده می شود. این قسمت که برای تعویض کفش ها می باشد معمولا کوچک است و در انجا می توانید کفش خود را در آورده و از دمپایی استفاده نمایید. این دمپایی ها نیز قرار نیست با شما باشد و هر جایی با آنها بروید. بلکه ورود به اتاق هایی که در آن تاتامی یا همان کف پوش ژاپنی قرار دارد نیز آداب خاصی دارد و باید دمپایی ها را در بیرون از اتاق از پا خارج کنید.

دانستنی های سفر به ژاپن

آداب درون خانه های ژاپن

یکی از مواردی که می توان به اشتراکات خانه های ژاپنی با خانه های آپارتمانی در ایران دانست این است که در سرویس های بهداشتی دمپایی هایی جداگانه وجود دارد و مخصوص داخل سرویس می باشد. برای اینکه بدانید کدامیک از دمپایی ها مخصوص سرویس بهداشتی می باشد کار سختی نیاز نیست انجام دهید زیرا بر روی آنها علامت یا حروفی قرار دارد که آن را متفاوت می سازد. هر چند ژاپنی ها با توجه به صبر زیادشان به ندرت از اینکه شما در رعایت این آداب اشتباه کنید ناراحت می شوند ولی همین موارد کوچک را اگر رعایت کنید آنها دید بهتری نسبت به شما خواهند داشت.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها