دانستنی های سفر به سنندج

از شهر های مرزی ایران که در تور داخلی میزبان گردشگران بسیاری از شهر های دیگر می باشد، می توانیم به کردستان اشاره کنیم. هم مرز بودن این شهر با کردستان عراق باعث می شود تا گردشگران از تور سنندج غافل نشوند. برای سفر با تور سنندج این شهر می توانید هم از سفر هوایی با رزرو بلیط هواپیما به مقصد همدان و یا کرمانشاه استفاده کنید و هم با ماشین شخصی سفر کنید. از جاذبه های شهری که در میان کوه ها محاصره شده می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

دانستنی های سفر به سنندج 

خانه کرد«عمارت آصف»

اگر در تور کردستان می خواهید از یک بنای تاریخی بازدید کنید حتما سری به خانه کرد بزنید. قدمت این بنا به دوره صفویه باز می گردد و می توانیم آجرکاری ها و گچ بری های خاصی که مربوط به همان دوران می شود را در این بنا ببینیم. موزه مردم شناسی د تور سنندج نیز که برای آشنایی با فرهنگ اقوام کرد می باشد در این بنا قرار گرفته است.

موزه‌ی سنندج در تور کردستان

موزه معروفی که گردشگران تور سنندج از آن بازدید می کنند دارای قدمتی طولانی می باشد. در این موزه آثار با ارزشی مربوط به استان کردستان و دیگر شهر های ایران قرار دارد. اروسی هایی که هنرمندان کرد در این موزه کار کرده اند توانایی آنان دراین هنر را به نمایش می گذارد.

دانستنی های سفر به سنندج 

قرآن نگل و عمارت مشیر در تور سنندج

در تور سنندج می توانید از یک اثر با ارزش اسلامی که درروستای نگل در مسجد کوچکی نگهداری می شود بازدید کنید. این قرآن با پوستی چرمی و صفحات ضخیم به خط کوفی نوشته شده است، و بعضی قسمت های این کتاب طلا کاری شده است و دارای نقش و نگارهای گیاهی می باشد. دیدن عمارتی قدیمی که به دست میرزا یوسف مشیر دیوان در دوره قاجاریه بنا شده است و دارای چندین حیاط می باشد. زیبایی های متحیر کننده این بنا وجود گچ بری، تزیینات آجری و اروسی های در نمای داخلی بنا می باشد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها