دانستنی های سفر به رم

نام رم نه تنها در ایتالیا و اروپا بلکه در تاریخ و کشورهای مختلف نیز نامی شناخته شده است. نامی که یادآور گلادیاتورها و.. برای تاریخ دوستان و نام بازیکن هایی دوست داشتنی نظیر فرانچسکو توتی و باتیستوتا برای ورزش دوستان است. شهری مملو از جاذبه های گردشگری و تاریخی با شکوه. تور روم یکی از تورهای خارجی محبوب برای ایرانیان و به عبارت بهتر تمام توریست های دنیا می باشد. رمی ها تقریباً هر روز با تعداد زیادی توریست و مسافر برخورد دارند و به نحوی به دیدن آنها در شهر عادت کرده اند. با توجه به آداب و فرهنگ هر کشوری در سفر به آنجا باید متناسب با آن رفتار کرد. مردم رم نیز مردمان مهربانی هستند و عموماً رفتار مناسبی با توریست ها دارند. اما در این نوشتار کارشناسان آژانس هواپیمایی الهام سیر به این موضوع پرداخته اند که در سفر به شهر رم چه مواردی را باید رعایت کرد تا مردم این شهر از ما شاکی نشوند و در واقع باید و نباید های سفر به رم را بهتر بشانسیم.

دانستنی های سفر به رم

قبل از هر کاری تحقیق کنید

برای اینکه به مانند رومی ها رفتار کنید تا مورد پذیرش آنها قرار بگیرید و خواسته یا ناخواسته به آنها توهین نکنید یکی از مواردی که باید رعایت کنید در مورد اماکن گردشگری است. زباله ها و وسایل اضافی خود را در محوطه های گردشگی رها نکنید و اطلاع داشته باشید که هر مکانی ممکن است رسوم خود را داشته باشد که در مکان مشابه دیگر اینگونه نباشد. برای مثال در شهر رم فواره های فراوانی وجود دارد که بسیاری از آنها نیز مورد علاقه گردشگران است. یکی از مهم ترین این فواره ها با نام Fontana di Trevi که به فواره آرزوها نیز شهرت دارد و افراد با پرت کردن سکه ای در آن آرزو می کنند. اما این رسم فقط در مورد همین فواره صادق است و نباید به هر فواره ای رسیدید سکه ای به داخل آن پرت کنید.

دانستنی های سفر به رم

با دقت رفتار رمی ها را بررسی کنید

این کار به شما کمک می کند که با آداب مختلف زندگی آنها آشنا شده و در تور رم بتوانید شبیه به بومیان شهر باشید و به فرهنگ آنها نیز احترام بگذارید. یکی از این مواردی که می توان با دقت در رفتار رمی ها دریافت این است که هنگام خرید بلیط برای وسایل حمل و نقل عمومی با توجه به مدت اقامت و میزان سفر با وسایل عمومی بلیط تهیه کنید نه اینکه تعداد زیادی بلیط یک سفره. با این کار هم خود می توانید با خیال راحت به جاهای مختلف بروید و زمان زیادی در صف خرید بلیط نمانید و هم هزینه کمتری خواهید کرد. همانگونه که گفتیم با سوال پرسیدن از افراد رمی می توانید چگونگی فعال کردن کارت های مدت دار سفر نیز آشنا شوید. در مجموع نه تنها در سفر به رم بلکه در شهرهای مختلف ایتالیا می توانید با دقت در رفتار مردمان خوش پوش ایتالیایی بر دانستنی های خود از رفتار و فرهنگ مردم این کشور بیافزایید.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها