دانستنی های بهداشتی سفر

مقررات بهداشتی یکی از اصول مهم سفر های شما چه با تور داخلی و چه با تور خارجی می باشد. در تورهای خارجی رعایت نکات و مقررات بهداشتی از اهمیت بیشتری نیز برخوردار است. این موارد تا این میزان از اهمیت برخوردار است که در کشورهایی به مسافرانی که قصد سفر به برخی از نقاط دنیا را دارند کار مخصوصی داده می شود که مربوط به بهداشت و واکسیناسیون می باشد. در برخی دیگر از کشورها نیز قوانینی وجود دارد که مسافران قبل از ورود به کشور باید برخی واکسن های خاص را تزریق کنند. در ادامه الهام۲۴ به بررسی قوانینی بهداشتی سفر پرداخته است و از شما دعوت می کنیم ما را همراهی کنید.

دانستنی های بهداشتی سفر

قوانین بهداشتی سفر

با توجه به مورادی که گفتیم قبل از رزرو تور تلاش کنید که اطلاعات کافی در مورد کشورهای مقصد به دست بیاورید و در صورت لزوم کارهای لازم را انجام دهید و این نکته را در نظر داشته باشید که این قوانین نه تنها برای انسان ها بلکه در صورتی که حیوان و یا گیاهی نیز همراه شما باشد برای آنها نیز مقررات بهداستی وجود دارد و باید پیش از اقدام به سفر از قوانین کشور مقصد در این مورد آگاهی پیدا کنید. در مورد زنان باردار نیز به همین شکل قوانینی وجود دارد و قبل از سفر باید کواهی پزشک معتبر را داشته باشد که در آن تاریخ تقریبی وضع حمل نیز مشخص شده باشد. اصولاً تا هفته ۳۲ بارداری مجاز به سفر به می باشند و بعد از آن نیازمند طی کردن مراحل دیگری می باشد.همچنین در مسافرت های بلند مدت نیز باید گواهی پزشکی زن باردار مبنی بر بدون اشکال بودن پرواز و سفر طولانی توسط بخش پزشکی شرکت هواپیمایی نیز تأیید شده باشد.

دانستنی های بهداشتی سفر

شرایط ویژه مسافران بیمار

برای برخی از مسافرینی که دارای بیماری می باشند باید پیش از اینکه اقدام به خرید بلیط هواپیما کنند یک فُرم پزشکی را تکمیل نمایند و آن را به تأیید پزشک معالج خود برسانند و سپس فرم مورد نظر را به بخش پزشکی شرکت هواپیمایی ارائه کنند.بیمارانی که در گروه های زیر دسته بندی می شوند باید این مورد را رعایت کنند؛ بیماری های خونی، قلبی عروقی، بیمارانی که سکته قلبی کرده و تحت درمان بوده اند، بیمارانی که تحت درمان بعد از عمل جراحی قرار دارند و نیز هر نوع شکستگی استخوان، بیماری ریوی، مغزی و عفونی و سوختی ها از این بیماران می باشند که باید مراحل یاد شده را طی نمایند.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها