دانستنی هایی در مورد مصر

مصر کشور مرموز و اسرار آمیزی که همواره به عنوان یکی از مهد های گردشگری و باستان شناسی شناخته می شود و با وجود اهرام و دیگر آثار دوران فراعنه و نیز شهرتی که مومیایی ها به این کشور بخشیده اند هر توریستی را برای اینکه یک بار به این کشور سفر کنند وسوسه می کنند. در این نوشتار الهام سیر به بررسی برخی از نکاتی که در مورد تور مصر نیاز است بدانید پرداخته است. تلاش می کنیم در نوشتارهای آتی نیز به بررسی آثار و دیدنی های تاریخی و گردشگری در تور مصر بپردازیم. با ما در ادامه همراه باشید.

دانستنی هایی در مورد مصر

موقعیت جغرافیایی مصر

مصر یکی از کشورهای عربی واقع در قاره آفریقا می باشد که از نظر وسعت نیز یکی از کشورهای وسیع دنیا به شمار می رود و به عبارت بهتر می توان مصر را از نظر وسعت در میان ۳۰ کشور وسیع دنیا قرار داد. البته از نظر جغرافیایی شبه جزیره سینا نیز بخشی از کشور مصر محسوب می شود که در آسیا قرار گرفته است و به همین دلیل می توان مصر را یک کشور آسیایی نیز به شمار آورد. مرزها مصر با توجه به همسایگی با اسرائیل و لیبی و سودان و فلسطین مرزهای نا آرامی می باشد و به همین دلیل در سالیان اخیر گردشگران با حساسیت بیشتری نسبت به خرید تور مصر اقدام می کنند. مصر از نظر جمعیت نیز با نزدیک به نود میلیون نفر جمعیت کشوری پر جمعیت است و و رود نیل نقش تعیین کننده ای در زندگی و معیشت مردم این کشور دارد.

دانستنی هایی در مورد مصر

تمدن مصر

بزرگترین مراکز جمعیتی و شهرهای کشور مصر؛ قاهره و اسکندریه می باشد. تمدن مصر از قدیمی ترین تمدن های تاریخ بشر می باشد. به همین دلیل آثار مختلفی از گذشته های دور در این کشور به یادگار مانده است. اهرام سه گانه مشهورترین جاذبه های تور مصر می باشد و بعد از آن معماری و شهرهای ساحلی زیبای مصر چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. تمدن رود نیل به بیش از ۴ هزار قبل از میلاد مسیح باز می گردد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها