دارالسلطنه مازندران

یکی از استان های شمالی که با دریای خزر هم مرز می باشد، استان مازندران است. از شهرهای همسایه مانند قزوین، البرز و گیلان برای بازدید از دیدنی های این استان به آن سفر می کنند. وجود پدیده های طبیعی مانند جنگل، کوه و دشت باعث شده تا این شهر شمالی در میان شهرهای ایران رتبه یک را در جذب گردشگر داشته باشد. شهر ساری از لحاظ تراکم جمعیت رتبه اول را در استان مازندران دارا می باشد و با داشتن منابع آب زیر زمینی از طبیعت بکری بهره مند شده است. مردم این استان به زبان مازنی صحبت می کنند و ویژگی های شهر فرح اباد شامل موارد زیر می باشد. در ادامه با آژانس هواپیمایی الهام سیر همراه باشید.

دارالسلطنه مازندران

تاریخچه دارالسلطنه

اگر به شهر ساری در استان مازندران سفر کردید حتما از مجموعه فرح آباد بازدید کنید. ساخت این بنا به دوران صفوی باز می گردد و در زمان شاه عباس از محبوبیت و رونق فراوانی برخوردار بوده به طوری که به دار السلطنه شهرت یافته است. این بنای تاریخی از قسمت های مختلفی مانند مسجد، آب انبار، حمام و مدرسه تشکیل شده است و هنوز هم بخش هایی از ان باقی مانده که نشان دهنده عظمت و شکوه این بنای تاریخی می باشد.

دارالسلطنه مازندران

معرفی قسمت های مختلف

هر کدام از قسمت های این شهر ویژگی های معماری خاص خود را دارا می باشد که هنر زمان صفویان را در عرصه نمایش قرار می دهد. مسجد این مجموعه تنها اثری است که سالم باقی مانده و بازدید از شبستان ها و ورودی که به کاشی های رنگارنگ مزین شده است، برای بازدید کنندگان جالب توجه می باشد. کاخی که با بازدید از آن می توانیم به هنر معماران آن زمان پی ببریم به خاطر به کار رفتن هنر کشورهای مختلف به جهان نما شهرت پیدا کرده و شامل زمین چوگان و بار می باشد. پل معروف این مجموعه از دوران شاه عباس به یادگار مانده است.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها