خرید سوغاتی در ایروان

ایروان شهری جذاب برای گردشگران ایرانی که با توجه به هم مرز بودن ارمنستان با بخش هایی از کشورمان و فاصله زمانی نزدیک می تواند یکی ایدئال ترین گزینه های سفر در تور خارجی باشد. تور ایروان در سالیان اخیر در میان ایرانی ها محبوبیت زیادی پیدا کرده است و هم دانشجویان ایرانی در این کشور رو به افزایش گذاشته اند و هم مسافران. بنابراین در ادامه معرفی جاذبه های گردشگری و نکات مهم سفر با تور ارمنستان و تور ایروان توسط الهام سیر این بار به سراغ سوغاتی های ایروان رفته ایم. ایرانی ها در سفرهای خود علاقه خاصی به خرید سوغات دارند و ایروان نیز از این نظر بسیار مناسب می باشد. در ادامه با معرفی سوغاتی های تور ایروان با الهام۲۴ همراه باشید.

خرید سوغاتی در ایروان

خوراکی ها و صنایع دستی ایروان

در میان خوراکی هایی که می توانید از تور ایراوان به عنوان سوغات با خود بیاورید میوه های خشک می تواند بهترین انتخاب باشد. میوهای متنوعی در ایروان به صورت خشک شده به فروش می رسد که در میان آنها هلو و زردآلو و آلو بیشترین محبوبیت را دارد. طعم و ظاهر این میوه های خُشک شده بسیار جذاب و خوشمزه می باشد و با توجه به سبقه ارامنه در خشک کردن میوه ها می تواند آنها را در این کار بهترین دانست. خوراکی های متنوعی در ارمنستان وجود دارد که شاید بهتر باشد باقی آنها را در همانجا تست کرده و لذتش را ببرید زیرا مناسب برای حمل و نقل نیستند. همچنینی صنایع دستی نیز از دیگر سوعاتی های محبوب نه تنها در ایروان بلکه در منطقه قفقاز و آسیای مرکزی می باشند. این آثار را در فروشگاه های مختلف می توانید بیابید. نمونه هایی از این آثار ظروف سُفالی و نقاشی ها و گلدوزی های سنتی ارمنستان می باشد و البته عروسک ها و جواهرات این کشور نیز در نوع خود بی نظیر هستند.

خرید سوغاتی در ایروان

جواهرات و وسایل تزئینی ایروان

محال است که کسی به ارمنستان سفر کند و در بازار ایروان مجذوب جواهران زیبای این کشور نشود. یکی از بهترین و مناسب ترین سوغاتی های ایروان که البته به نسبت هزینه بالایی را باید برای آنها در نظر بگیرید. این جواهرات نشأت گرفته از تاریخ و فرهنگ ارمنستان بوده کار دست هنرمندان این کشور می باشد که معانی و مفاهیم غنی را در هر یک از اشکال و نقش های این جواهرات می توان یافت. در ایران بیشتر شهرها از ماکت های چوبی برای ساخت سوغاتی های استفاده می کنند و این کار در ارمنستان به وسیله آهن ربا انجام می شود. این آهنربا ها نیز می توانند جذابیت های خاص خود را داشته باشند.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها