خانه آتش آمل

شهری که در اطراف آن طبیعت کوه، دشت و دریا قرار گرفته و از شهرهای زیبای شمال کشور می باشد، شهر آمل نام دارد. این شهر تاریخچه طولانی دارد و نام ابتدایی آن برگرفته از زبان پهلوی یعنی اموی بوده است و با گذشت زمان و تغییراتی که در زبان فارسی پدید آمده به آمل تبدیل شده است. این شهر شمالی از تمدن و فرهنگ کهنی برخوردار می باشد و افراد بزرگی در حوضه شعر، خطاطی، تاریخ از این مرز و بوم شهرت جهانی دارند. یکی از جاذبه های معروف این شهر آتشکده بزرگی است که در آن قرار گرفته و می خواهیم اندکی درباره آن توضیح دهیم. در ادامه آژانس هواپیمایی الهام سیر به بررسی این مهم پرداخته است.

خانه آتش آمل

تاریخچه خانه آتش

همانگونه که در قسمت های بالایی توضیح دادیم این شهر از قدمت طولانی برخودار می باشد و از شهر های تاریخی کشور محسوب می شود و همین امر سبب جذب گردشگران و بازدید کنندگان علاقه مند به آثار تاریخی می شود. آتشکده قدیمی که در شهر آمل ساخته شده است به دوران ساسانیان باز می گردد و سبک معماری خاصی که در ساخت این بنا به کار رفته به همان دوران مربوط می باشد و هنر معماری ساسانیان را به نمایش می گذارد.

خانه آتش آمل

معماری خانه آتش

شکل کلی بنا چهار گوش می باشد که گنبد هرمی شکلی در بالای آن قرار گرفته و در داخل آتشکده زیبایی های مانند مقرنس ها، قوس و طاق های که با آجر ساخته شده اند برای بازدید کنندگان جالب توجه می باشد. در واقع قرار گرفتن جسد شمس آل رسول در این آتشکده بر اهمیت آن افزوده است چرا که این فرد از لایق ترین پزشکان زمان خود محسوب می شده و شهرت فراوانی داشته است. آنچه که بیرون آتشکده را زیبا می کند، نمای آجری است که هنر دست معماران را در عرصه نمایش قرار می دهد و سقف این بنا بر اثر عوامل طبیعی دچار تخریب زیادی شده است.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها