حمام وکیل

از میان شهرهای ایران بیشتر شهر یزد و اصفهان را به عنوان شهر های تاریخی می شناسند در حالی که در جنوب غربی کشور شهر شیراز قرار دارد و جاذبه های تاریخی بسیاری را برای بازدید دارا می باشد. گویش زیبای مردم این شهر بسیار شیرین و دلنشین است ولی متاسفانه با گذشت زمان این گویش در حال نابودی و مردم بشتر به زبان فارسی صحبت می کنند. در متن زیر توضیحاتی درباره یکی از بناهای تاریخی این شهر به نام حمام وکیل توسط آژانس هواپیمایی الهام سیر ارائه می شود.

حمام وکیل

پیشینه حمام وکیل

این بنای ماندگار از دوران کریم خان زند بر جای مانده استو در آن زمان به فرمان ایشان در نزدیکی مسجد وکیل ساخته شده است. بازدید از این بنا برای بازدید کنندگان جذابیت های خاصی دارد چرا که سبک معماری آن زمان را در معرض نمایش قرار می دهند. این حمام قدیمی بعدها به عنوان رستوران ، سفره خانه نیز مورد استفاده قرار گرفته و در نهایت به موزه ای برای نگهداری مجسمه های مومی شده تبدیل شده است. برای بازدید از این بنای تاریخی بهتر است درباره بخش های مختلف آن اطلاعات کافی داشته باشید.از قسمت های ویژه این حمام می توانیم به بخش مخصوصی که برای شاه در نظر گرفته شده و به شاه نشین معروف است اشاره کنیم.

حمام وکیل

معماری حمام وکیل

ورودی اصلی حمام در اندازه کوچکی ساخته شده و به صورت شیب دار می باشد تا از ورود هوای سرد به داخل و خروج هوای گرم جلوگیری به عمل آید. گرم خانه حمام با پوششی سنگی پوشیده شده است و وجود دالان ها باعث جریان یافتن هوای گرم در همه جای حمام می شود. از زیبایی های معماری می توانیم به گچ بری های زیبای سقف و نقاشی ها و خوشنویسی هایی که هنر معماران آن زمان رانشان می دهد اشاره کنیم.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها