حمام سلطان امیر احمد کاشان

کاشان را همه برای گلابش می شناسند و فصل گلابگیری تور کاشان. اما فراموش نکنید که دیار سهراب سپهری با زیبایی ها و جلوه های بی نظیری که شاید خود سهراب به بهترین شکل سروده است یکی از دیدنی ترین شهرهای ایران است و اماکن تاریخی و طبیعی بسیاری دارد که می تواند در کنار فصل گلابگیری مورد توجه ایرانگردان و مسافرین این دیار قرار گیرد. در تور کاشان حمام ها از جمله آثار تاریخی و جذابیت های گردشگری قلمداد می شوند. حمام فین را همه شنیده ایم ولی حمام دیگری نیز در کاشان وجود دارد که می تواند بازدید لذت بخشی باشد. در ادامه با الهام سیر باشید و مطالبی که در مورد حمام سلطان امیر احمد ارائه خواهیم داد را مطالعه بفرمایید.

حمام سلطان امیر احمد کاشان

پیشنه تاریخی حمام سلطان امیر احمد

این حمام با معماری خاص و منحصر به فرد در دوره صفویه احداث گشته است و قدمتش به آن دوران باز می گردد. این حمام با سقف های طاق دار به سبک معماری دوره صفویه و نیز وجود نقش و نگاره ها و موزاییک های با ارزش توانسته است خود را به عنوان یکی از زیباترین خمام های ایران معرفی نماید. خوشبختانه از این اثر تاریخی به خوبی مراقبت شده است و کمترین خسارت به آن وارد شده است. حمام سلطان امیر احمد در فهرست میراث ملی ایران قرار دارد و همین باعث شده است که بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.نام این حمام نیز از یکی از سلاطین دوران صفویه گرفته شده است. در همان اطراف حمام می توانید امامزاده ای را مشاهده کنید که با همین نام دفن شده است و در واقع اسم این همام از سلطان امیر احمد گرفته شده است که در آن امامزاده قرار دارد.

حمام سلطان امیر احمد کاشان

نکات جالب در مورد حمام سلطان

معماری داخلی این حمام به خوبی بیانگر کارکرد اجتماعی حمام ها گذشته می باشد به صورتی که سالن هشت ضلعی که با هشت ستون و یک حوض در این مجموعه قرار دارد به عنوان محل مکالمه و تبادل نظرات افراد کاربرد داشته است. تور کاشان بدون بازدید از حمام های تاریخی این شهر لطفی نخواهد داشت. حمام های عمومی در گذشته نقش انکار ناپذیری در زندگی مردم داشتند و هزاران هزار حمام در سراسر ایران وجود داشت که قدمت برخی از آنها به قرن ها پیش باز می گشته است. اما امروزه کمتر اثری از آن همه حمام می توان مشاهده کرد و تعداد زیادی ویران شده و یا متروکه رها شده اند. حمام هایی که ارزش تاریخی و مردم شناسی زیادی دارند.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها