جیب برها جیب شما را نزنند

در نوشتار پیشین به مواردی اشاره کردیم که ممکن است در سفر و خصوصاً تور خارجی به شدت سفر شما را تحت تأثیر قرار دهد و نیز گفتیم که کلاهبردی یکی از این موارد است که در بسیاری نقاط جهان به وفور دیده می شود و علی الخصوص کلاهبرداری و جیب بری از توریست ها و مسافران که همواره مقداری پول و اجناس ارزشمند با خود به همراه دارند. برای اینکه این اتفاق در سفر های شما نیافتد چند مورد را برای آشنایی شما بیان کردیم و راهکارهای ساده ای را نیز کارشناسان ما در آژانس الهام سیر بیان کردند و اکنون در ادامه به موارد دیگر ای کلاهبرداری و جیب زنی ها خواهیم پرداخت. از شما عزیزان و همراهان همیشگی الهام۲۴ دعوت می کنیم تا انتهای این نوشتار ما را همراهی کنید.

جیب برها جیب شما را نزنند

جواهرات و نقشه ها در تور خارجی

در کشورهایی مانند تایلند و هند اگر سفر کرده باشید حتماً دیده اید که بازار فروش جواهرات با قیمت های بسیار مناسب به وفور داغ است و پیشنهادات اغوا کننده ای را دریافت خواهید کرد. این پیشنهادات به شیوه های مختلف به شما میرشد و از راننده تاکسی تا کسانی که خود را مسافر معرفی می کنند و از تجارب خرید های پر سود خود می گویند و بسیاری موارد دیگر می تواند متنوع باشد. سعی کنید که گول نخورید و در مقابل این اشخاص و وسوسه های آنها بی تفاوت باشید زیرا قرار است کلاه بزرگی سر شما بگذارند و سودی در کار نیست. در اروپا اما قضیه به شکل دیگری رقم می خورد و افراد بسیاری می خواهند نقشه شهر و کشورشان را به شما هدیه داده و یا بفروشند. یکی از حربه های معمولی که باعث پرت کردن حواس شما شده و وسایل شمار غیب می شود. یا حتی در یک لحظه جیب شما خالی شده است. پس سعی کنید گول این نقشه فروش ها را نخورید.

جیب برها جیب شما را نزنند

بلیط ها و پول های تقلبی در سفر

مسافران اکثراً در سفرهای خود به تبدیل پول نیاز دارند و اگر پیشنهادهای بهتری در این زمینه دریافت کنند اغوا می شوند. سعی کنید از افراد ناشناس و گذری چنین پیشنهادی را قبول نکنید زیرا به راحتی پول های قلابی را با پول شما معاوضه می کنند و علاوه بر بردن پول ها، شما را به دردسر نیز خواهند انداخت و باید پاسخگوی پلیس نیز باشید. بهتر است از صرافی ها که در همه جا می توان پیدا کرد برای تبدیل پول کمک بگیرید. در سفر به اروپا و خصوصاً انگلیس نیز فروش بلیط های تقلبی مترو و قطار به مسافران بسیار زیاد مشاهده می شود و باید حواستان را جمع کنید.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها