جواهرات ملی

یکی از مکان های پر بازدید در سفرها موزه آثار باستانی و ارزشمند می باشد که به گونه ای بصری باعث آشنایی با تاریخ کشور و قدمت ایران می گردد. گردشگرانی که به دیدن اشیاء قدیمی و گران بها علاقه دارند می توانند از موزه ملی جواهرات بازدید کنند. برای آشنایی با قسمت های مختلف این موزه به شرح مختصری از آن می پردازیم. توجه الهام۲۴ در این نوشتار به بررسی این موزه ارزشمند ایران پرداخته است.

جواهرات ملی

قدمت تاریخی موزه

آنچه در این بازدید مورد توجه بازدید کنندگان قرار می گیرد دیدن جواهرانی مربوط به دوره های مختلف مانند صفوی، افشار و دوره پهلوی می باشد. این موزه در سال ۱۳۳۹ توسط بانک مرکزی تاسیس شده است. جمع آوری جواهرات با ارزش از دوره صفوی آغازه شده و در حمله مغول مقداری زیادی از این آثار گران بها به سرقت برده شد که در دوره افشاریه بعد از چندین بار درخواست رسمی از مقامات هندی برای برگرداندن این آثار و عدم توجه آنها، نادر شاه مجبوربه لشکر کشی شد که در نهایت هندی ها جواهرات را به او اهدا کردند.

جواهرات ملی

الماس دریای نور

از جواهرات با ارزشی که در این موزه در معرض دید عموم قرار گرفته، می توانیم به الماس دریای نور، جقه نادری، تاج فرح پهلوی، کره جواهر نشان، تخت خورشید، تاج کیانی اشاره کنیم. معروف ترین جواهری که در راس همه این آثار قدیمی و ارزشمند قرار گرفته الماس دریای نور می باشد. تراش های زیبا و منحصر به فرد این گوهر ناب چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند، این جواهر قیمتی مربوط به دوره ناصرالدین شاه می باشد که در نهایت به موزه دولتی تعلق گرفته است. این برلیان صورتی رنگ به خاطر تراش هایی که جلا و زیبایش را چندین برار کرده تا این حد مورد توجه قرار می گیرد و وزن آن را در حدود هشت مثقال تخمین زده اند.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها