جنگل پرور شهمیرزاد

یکی از شهرهای کشور ایران که به خاطر جاذبه های فراوان و میزان توجه به گردشگران و فراهم کردن امکانات رفاهی برای آنان به شهر نمونه گردشگری تبدیل شده است، شهر شهمیرزاد می باشد. این شهر جزو مناطق کوهستانی کشور به حساب می آید ولی از طبیعت فوق العاده و چشم نوازی بهره می برد و همین امر گردشگران زیادی را به سوی خود جلب می کند. تفاوت دمایی این شهر از سطح دریا یکی از عجایب این منطقه به حساب می آید و طبیعت بکر و مناطق جنگلی فراوانی مانند پرور دارا می باشد که در توصیف آن می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم. در ادامه آژانس هواپیمایی الهام سیر به بررسی این مهم پرداخته است.

الهام سیر مجری فروش بلیط چارتر

جنگل پرور شهمیرزاد

دیدنی های جنگل پرور

قرار گرفتن گونه های مختلفی از حیوانات و گیاهان در این منطقه باعث شده تا مورد حفاظت سازمان محیط زیست قرار گیرد و مانع از بین رفتن گونه های خاص و کم یاب حیوانت این منطقه شوند. از گیاهان بومی منطقه می توانیم به مایمرز، آنقوزه، باریچه و زرشک اشاره کنیم که مردم محلی آشنایی خوبی با این گیاهان دارند و از آنها در زمینه های مختلف استفاده می کنند. جانورانی که در این منطقه مورد حفاظت واقع می شوند شامل روباه، سمور، شوکا، خرس قهوه ای و گراز می باشد و دیدن پرواز زیبای پرندگانی مانند تیهو، دری و قرقاول زیبای خاصی به آسمان این منطقه بخشیده است.

خرید بلیط هواپیما از الهام سیر

جنگل پرور شهمیرزاد

شرایط آب و هوایی

آنچه این منطقه را تا این حد معروف ساخته قرار گرفتن در میان دو آب و هوای کاملا متفاوت و متاثر شده از هر دو آب و هوا می باشد که باعث رشد گونه های خاصی از گیاهان مختلف گشته است. شناخته ترین گیاهانی که در این منطقه رشد کرده اند شامل راش، ویلک، گلابی وحشی و نوع های مختلفی از گیاه گرامینه می باشد. بعضی از این گیاهان برای درمان بیمارهای مفید می باشند و مورد استفاده مردم محلی قرار می گیرد.

تور استانبول | تور آنتالیا | تور تفلیس

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها