جنگل ابر شاهرود

یکی از شهر هایی که به دلیل داشتن جاذبه های تاریخی فراوان و قدمت طولانی مورد توجه گردشگران قرار می گیرد، شهر شاهرود می باشد. این شهر بیشترین محبوبیت خود را در زمان یزید بسطامی داشته که در اوج آبادانی و شهرت به سر می برده. از جمله جاذبه های تاریخی این شهر می توانیم به مسجد شاهرود، حمام تاریخی، کاروانسراها و آب انبار های مختلف اشاره کنیم. این شهر به دلیل ختم شدن رود های مختلف به آن از سرسبزی و طبیعت بکری بهره می برد و طبیعت جنگل ابر شامل موارد زیر می باشد که الهام سیر در متن زیر درباره این مکان زیبای ایران توضیحات مختصری را ارائه می دهد.

جنگل ابر شاهرود

زیبایی های جنگل ابر

هر جنگلی از زیبایی های خاصی برخوردار می باشد که شامل پوشش گیاهی و جانورانی می باشد که در آن منطقه زندگی می کنند، دیدن این زیبایی های باعث شادابی و نشاط در وجود انسان می گردد. حضور جانورانی مانند پلنگ، خوک وحشی، خرس قهوه ای و شغال باعث شده تا احتیاط را در هنگام بازدید از جنگل رعایت کنیم و از اذیت و آزار حیوانات جنگل بپرهیزیم. پوشش گیاهی که در این منطقه قرار دارد شامل درختانی مانند چوبک، دم روباهی، آویشن و شبدر می باشد که بیشتر توسط مردم محلی شناخته می شنود. از درختانی که جنگل این منطقه را تشکیل داده اند می توانیم به شیردار، توسکا، آزاد داغداغان و بلوط اشاره کنیم که هر کدام از زیبایی خاصی برخوردار می باشند.

جنگل ابر شاهرود

موقعیت جنگل ابر

یکی از خوش آب و هواترین مناطق طبیعی که در نزدیکی شهر شاهرود قرار گرفته جنگل زیبایی می باشد که به جنگل ابری شهرت دارد. این جنگل زیبا در امتداد جنگل های شمالی قرار گرفته و از دو سو به جنگل ختم می شود از دو سوی دیگر نیز به کوه های سر به فلک کشیده ختم می شوند. قرار گرفتن این جنگل در میان اقلیم های متفاوت پوشش گیاهی خاصی را در این منطقه پدید آورده است.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها