جاذبه های یزد شهر بادگیرها

شهر یزد که به دارالعباده نیز شهرت دارد آثار دیدنی بسیار زیادی دارد که در یک نوشتار نمی گنجد. آثاری نظیر میدان میرچخماخ و مسجد جامع و زندان سکندر و دخمه و آتشکده یزد برای همگان شناخته شده است و در این بخش به چند مورد دیگر از دیدنی های یزد می پردازیم. با توجه به تعدد پروازهای تهران-یزد می توانید به آسانی با خرید بلیط هواپیما و یا با استفاده از قطار به صورت شخصی یا با تور داخلی به این شهر زیبا سفر کنید.

جاذبه های یزد شهر بادگیرها

ساعت مارکار یا ساعت فردوسی یزد

در میدان مارکار یزد ساعت فردوسی قرار دارد. این ساعت به نام سازنده آن پشوتن دوسابایی مارکار، به ساعت مارکار مشهور است. علاوه بر این ساعت خود میدان، دبیرستان و پرورشگاه مارکار نیز با هزینه های این زرتشت هندی ساخته شده بود. در میان مردم شایعه ای وجود دارد که می گویند در بن این ساعت طلا وجود دارد. ساعت مارکار نقطه مرکزی ایران است. بی شک اولین هدف تور گردشگری می باشد که مشتاقان زیادی از آن استقبال می کنند. شرکت الهام سیر ارائه دهنده انواع تورهای داخلی و خارجی در ایران .

ییلاق های میان کوه تفت

استان یزد که مرکزی ترین استان ایران است. یزد شهری است با کویرهای سوزان و دامنه های سرسبز و ییلاقی که تضاد بین آنها در نوع خود دیدنی است. عمده ترین هدف تور یزد شهرستان تفت می باشد که دارای مناطق خوش آب و هوا و سرسبزی شبیه مناطق شمالی کشور می باشد. روستاهای ده بالا و طزرجان که در مجاورت هم قرار دارند از خنک ترین و خوش آب و هواترین مناطق ییلاقی در یزد می باشند. روستای ده بالا از مناطق توریست پذیر یزد می باشد که روزانه تورهای فراوانی از آن دیدن می کنند.

جاذبه های یزد شهر بادگیرها

ییلاق پشت کوه و پیش کوه

منطقه ییلاقی پشت کوه در دره ای است که از سه طرف با سنگ پوشیده شده است و آب و هوای خنک و ییلاقی که مناسب گذراندن یه روز گرم تابستانی است می باشد و ییلاق های پشت کوه عبارتند از سخوید، شواز و غیره می باشد.  ییلاق های پیش کوه هم دیدنی های خاص خودش را دارد و همانند ییلاق پشت کوه و ییلاق میاند کوه دارای آب و هوای دلپذیر می باشد. ازجمله ییلاق های پیش کوه علی آباد، شریف آباد، سانیچ و غیره می باشد.

غار شگفت یزدان زرتشتیان

در نزدیکی عقدا و در کوه شگفت، غار شگفت یزدان قرار دارد که غار مقدس زرتشت است و به دلیل مسیر دشوار با شیب تند نماد مقدس زرتشتیان در اوایل ورود مسلمانان به ایران در این غار نگهداری می شده است. هر ساله زرتشتیان زیادی از کشور هند با تور به این محل می آیند و یک شب را در آنجا می مانند و به عبادت می پردازند. این غار سه حوض کوچک دارد و با آبی که از سقف آن می چکیده است پر می شده است. برای رسیدن به این غار باید یک مسیر دو ساعتی سخت و پر شیب را کوهنوردی کرد و به همین دلیل بازدید این غار با تور راحت تر است.

جاذبه های یزد شهر بادگیرها

باغ دولت آباد میزبان شایسته

یکی از معروفترین و مرتفع ترین بادگیرهای ایران در باغ دولت آباد قرار دارد. این باغ جزء وسیع ترین باغ های ایران است و قنات بزرگی در داخل آن قرار دارد که از کوه های مهریز سرچشمه می گیرد. در این باغ عمارت های زیبا و تاریخی همچون عمارت بهشت آیین، سردر اصلی و جنوبی، هشتی و بادگیر و تالار آینه وجود دارد. در محوطه این باغ انواع درختان انگو و انار و سرو و… در اطراف حوض ها به چشم می خورد. اگر با تور زمانی برای بازدید از این باغ زیبا نداشتید پیشنهاد می کنیم در زمان خاصی خارج از برنامه تور حتماً از آن دیدن کنید.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها