جاذبه های نپال با شهرت جهانی

کشور نپال به دلیل همجواری با قله اورست و نیز دارا بودن چندین قله بلند و مشهور رشته کوه هیمالیا به جایگاه بالایی در جذب تور گردشگری و بخصوص تور کوهنوردی از سراسر جهان دست یافته است.در تمامی فصول کوهنوردان از سراسر دنیا با تور خارجی برای فتح بلندترین قله جهان یعنی اورست قدم در این کشور آسیایی می گذارند. نپال به دلیل کوهستانی بودن و نیز اشتن جنگل های متعدد دارای آب و هوای مناسبی برای ایام نوروز می باشد به همین دلیل از تور نوروزی نپال نیز استقبال شایانی می شود. پیشنهاد می کنیم اگر سفر شما با برگزاری جشنواره ها همزمان بود هرگز تماشای این جشنواره ها را از دست ندهید.

 جاذبه های نپال با شهرت جهانی

شهر لومبینی و جاناکپور

لومبینی و جاناکپور از شهر های مذهبی نپال می باشند که در آنها معابد متعدد و صومعه وجود دارد. در لومبینی علاوه بر معابد یک موزه و همچنین حوض مقدس بوداییان وجود دارد که از جاهای دیدنی و گردشگری می باشند و در میراث یونسکو به ثبت رسیده است. جاناکپور دارای قدمت بسیاری می باشد بنابراین در این شهر معابد تاریخی و بسیار مهمی وجود دارد که یکی از این معابد بزرگترین معابد کشور نپال می باشد.

 نواحی ناگارکوت و خومبو

ناگارکوت یک روستای زیبا است که بر فراز رشته کوه های هیمالیا قرار دارد این روستا در نوع خود از نظر بلندی و طبیعت نظیر ندارد. تمامی خانه های این روستا دارای چشم انداز رویایی از رشته کوه های همیشه سفید هیمالیا می باشد که در جذب گردشگران با تور داخلی و تور خارجی موفق بوده است. نواحی خومبو نزدیک ترین منطقه به قله اورست می باشد و تورهای کوهنوردی برای صعود به اورست ابتدا باید از ای ناحیه عبور کنند. در نزدیکی ناحیه خومبو می توان دنیای جانوران درنده را در پارک ملی چیتوان مشاهده کرد این پارک را می توان به نماد حیوانات درنده آسیایی نام نهاد که در این قاره نظیر ندارد.

جاذبه های نپال با شهرت جهانی 

شهر پوخارا شهر دریاچه ها

در شهر پوخارا چندین دریاچه آرام و زلال وجود دارد که در میان کوه های بلند قرار گرفته و منظره ای رویایی را به تصویر می کشد. پوخارا به دلیل داشتن دریاچه دارای امکانات تفریحی همچون قایق سواری و شنا می باشد به همین دلیل در جذب توریست نقش بسزایی داشته است.می توانید در کنار دریاچه های زیبا و کوه های بلند غروب زیبا و دل انگیز خورشید را به تماشا بنشینید. پوخارا از شهرهای بزرگ و لوکس نپال است که دارای مراکز خرید بزرگ، هتل پنج ستاره و رستوران های شیک با انواع غذاهای آسیایی و بین المللی می باشد.

 

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها