جاذبه های طبیعی شهر ارومیه

مرکز استان آذربایجان غربی شهر ارومیه است که به پاریس ایران هم مشهور بوده است. ارومیه یکی از کلان شهرهای ایران است و دارای جاذبه های طبیعی فراوانی می باشد. در این متن سه مورد از جاذبه های طبیعی و زیبای ارومیه که با استقبال تور نوروزی و تور داخلی و تورخارجی رو به رو شده است را معرفی می کنیم.

جاذبه های طبیعی شهر ارومیه 

دریاچه ارومیه دریاچه ای رنگارنگ

دریاچه ارومیه بزرگترین دریاچه آب شور ایران است و در بین تبریز و ارومیه قرار دارد. آب این دریاچه گاهی به رنگ قرمز، سبز و آبی دیده می شود که این به علت آبزیانی همچون آرکی باکتری ها، سخت پوستان و فیتوپلانکتون هایی است که درون آب زندگی می کنند. جالب است بدانید که آب دریاچه ارومیه بعلت وفور نمک در زمستان های سرد ارومیه یخ نمی زند. قدم زدن در ساحل نمک دریاچه سرخ ارومیه و تماشای غروب آفتاب و نیز حمام آفتاب در داخل لجن های نمکی دریاچه از تفریحاتی است که مورد علاقه گردشگرانی است که با تور یا خارج از تور از این استان دیدن می کنند. 

چشمه آب معدنی کوه زنبیل و هفت آباد

در نزدیکی دریاچه زیبای ارومیه کوه زنبیل قرار دارد و از دامنه این کوه چشمه های آب معدنی می جوشد. این چشمه ها دارای حوضچه ای سنگی در دل طبیعتی زیبا است و دارای خاصیت درمانی می باشد. چشمه آب معدنی هفت آباد نیز که از دل کوه ها می جوشد و آب گرم این چشمه دارای خاصیت درمانی استاین چشمه که در میان کوه ها قرار دارد و رودخانه باراندوز قرار دارد و در یک طبیعت زیبا و بکر جای گرفته است و همین باعث شده که مکان مناسبی برای تورهای نوروزی طبیعت گردی باشد.

جاذبه های طبیعی شهر ارومیه 

آبشار مارمیشو و رودخانه نازلو چای

از کوه های بایبون و ستاره لوند رودخانه زیبای نازلوچای جاری می شود و به درون دریاچه مارمیشو می ریزد. اطراف این منطقه و به خصوص کناره های محل جاری شدن رودخانه پر از درختچه های سرسبز است. این رودخانه به این طبیعت کوهستانی زندگی بخشیده و باعث پدید آمدن آبزیان و گونه های گیاهی فراوانی شده است. آبشار مارمیشو هم در نزدیکی رودخانه و دریاچه مارمیشو قرار دارد و یک آبشار فصلی است و در بارندگی ها اب آن افزایش می یابد. مجموعه آبشار مارمیشو و رودخانه نازلوچای و دریاچه مارمیشو این طبیعت را به مکانی توریستی برای گردشگران و تورهای مختلف تبدیل کرده است.

 

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها