جاذبه های توریستی گرمسار

قدمت طولانی کشور ایران سبب شده تا هر کدام از شهرهایش بیشینه تاریخی طولانی را با خود به همراه داشته باشند. شهر گرمسار بر اساس آنچه باستان شناسان و مورخان عنوان کرده اند در زمان اشکانیان تاسیس شده است و در گذشته با نام خواره شناخته شده و با گذشت زمان به گرمسار تغییر پیدا کرده است. سیراب شدن دشت های اطراف شهر با استفاده ازآبی که از کوه های البرز سرچشمه می گیرد زمینه را برای رشد گیاهان و سرسبزی غیرقابل توصیفی فراهم کرده است که الهام سیر در متن زیر درباره این مکان توضیح مختصری را ارائه می دهد. در نوشته زیر می خواهیم معروف ترین جاذبه هایی که گردشگران را برای سفر به شهر گرمسار متمایل می سازد را معرفی کنیم.

جاذبه های توریستی گرمسار

کاروانسرای عباس آباد

از آثار تاریخی که در مسیر رسیدن به شهر گرمسار می توانید از آن بازدید کنید مسافرخانه ای است که در زمان صفویه به دستور شاه عباس بنا شده است. قسمت های داخلی این بنا شامل اصطبل، شتر خان و اتاق هایی برای پذیرایی از مهمان ها می باشد، این بنا با قرار گرفتن چهار دیده بانی که به شکل نیم دایره ساخته شده اند و در چهار طرف بنا قرار دارند تا امنیت بنا را تامین کنند. از زیبایی های جالب توجه بنا تامین شدن آب این مکان از طریق مسیر سنگی می باشد که از چشمه سیاه به بخش های داخلی کاروانسرا متصل می شود.

جاذبه های توریستی گرمسار

آب انبار گرمسار

این اثر تاریخی که به دوران قاجار متعلق می باشد هم اکنون نیز قابلیت استفاده را دارا می باشد و جزو آثار ملی به ثبت رسیده است. برای بازدید از قسمت های داخلی این مخزن با پله های مدوری که به طرف داخل از عرض آنها کاسته می شود را پایین بروید و در سردر این مکان طاقی قرار گرفته که به شکل گهواره ساخته شده است و به ارزش تاریخی این آب انبار افزوده است.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها