جاذبه های تاریخی آسیا در هند

هندوستان همواره یکی از کانون های توریستی آسیا برای گردشگران بوده است و الی رغم اینکه در سالیان اخیر با توجه به مشکلات و عدم امنیت برای توریست ها در هند وجود داشته است باز هم سالانه تعداد زیادی مسافر از جاذبه های تاریخی و باستانی تور هندوستان دیدن می کنند. هندوستان مجموعه ای از مکان های تاریخی و معنوی و مذهبی را دارا می باشد که برای بیان آنها مقالات فراوانی نیز است نوشته شود. آژانس هواپیمایی الهام سیر در ادامه دو مورد از این مکان ها را معرفی می نماییم. هر چند بناهایی مانند تاج محل را در هند همه می شناسند اما در کنار این آثار و مکان ها با توجه به اینکه هند دارای سواحل و اماکن طبیعی زیبایی می باشد می توانید از این مکان ها نیز بازدید کنید و در بازارهای هندوستان به تهیه سوغات و پارچه های گرانبها و زیبای هندی بپردازید.

جاذبه های تاریخی آسیا در هند

دروازه هندوستان

در شهر بمبئی یکی از مکان های برتر گردشگری هند قرار گرفته است که به دروازه هند مشهور است و حدود ۲۶ متر ارتفاع آن می باشد. این دروازه که گفته می شود برای پاسداشت ورود جورج پنجم و همسرش بنا شده است معماری بی نظیری دارد و تا مدت ها مرتفع ترین مکان شهر بوده است که به دریای عرب نیز اشراف دارد. این بنا دارای تزئینات و تجمل زیبایی می باشد و از بتن و چخماخ زرد ساخته شده است. امروزه دروازه هند یکی از مکان های مورد توجه گردشگران و توریست هایی می باشد که با تور هند از این کشور دیدن می کنند.

جاذبه های تاریخی آسیا در هند

اثر باستانی مکا مسجد حیدر آباد

مسجد بزرگ هندوستان که با نام مکا مسجد شناخته می شود یکی از بزرگترین مسجد های دنیا نیز می باشد و گفته می شود ساخت این بنا نزدیک به ۸۰ سال طول کشیده است. گنجایش این مسجد حدود ده هزار نفر می باشد و با ستون ها و طاق های خود که با گرانیت های مشکی رنگ آراسته شده اند شکوه خاصی دارد. برخی از آجرهای این مسجد از مکه آورده شده است و به همین دلیل نام مسجد نیز مکا مسجد گذاشته شده است. مکا مسجد یک مجموعه می باشد و در آن میدان و دروازه و دریاچه مصنوعی قرار دارد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها