تور یونان و جاذبه های جزیره دلوس

در میان تورهای اروپایی یونان با دارا بودن تاریخ غنی و ابنیه تاریخی و جاذبه های طبیعی بسیار زیبا همواره یکی از کشورهای مورد علاقه تور و گردشگران بوده است. شهرهای مختلف کشور یونان و جزایری که در آن وجود دارد می تواند هر گردشگری را مجذوب خود کند. تور دلوس یکی از مهمترین اماکن تور یونان همواره مورد توجه مسافران این کشور است و به همین دلیل در این نوشتار تلاش کرده ایم که چشم اندازی را از مکان های دیدنی این جزیره رویایی را برای شما بازگو کنیم. این جزیره با اینکه بسیار کوچک است اما در تور یونان به عنوان زادگاه آپولو یکی از خدایان یونانی شناخته می شود و همین امر بر اهمیت آن افزوده است. در گذشته یونانیان برای تقدیم قربانی به خدای خود به این جزیره سفر می کردند و از زمانی که این جزیره به عنوان یک بندر آزاد شناخته شد اهمیت تجاری نیز پیدا کرد. البته باید اشاره کنیم که این جزیره به عنوان یکی از میراث فرهنگی یونسگو نیز شناخته می شود و برای سفر به آن باید از قایق استفاده کنید و خبری از رزرو بلیط هواپیما نیست.

تور یونان و جاذبه های جزیره دلوس 

خیابان شیرها در تور یونان و جزیره دلوس

یکی از اماکن جذاب و دیدنی تور یونان و جزیره دلوس تراسی است که که به دریاچه مقدس این منطقه اشراف دارد. این تراس که به تراس شیرها و یا با نان محلی خیابان شیرها شناخته می شود دارای یک ردیف شیر مرمری سفید است و دلیل نامگذاری آن به شیرها نیز همین مجسمه ها می باشند. مجسمه های این مکان با توجه به سرقت چند عدد از آنها تقلبی می باشند و می توانید مجسمه های اصلی را در موزه تور دلوس ببینید. در مورد چرایی قرار گرفتن این شیرها در این تراس گفته می شود هدایای مردم بوده است و به عنوان نگهبانان دریاچه مقدس در آنجا گذاشته شده اند.

تور یونان و جاذبه های جزیره دلوس 

کوهستان کینتوس در تور دلوس

هر چند این کوه ها ارتفاع زیادی ندارند ولی با توجه به جذابیت هایی که دارند مکامی جذاب برای گردشگران است و افراد زیادی برای کوهنوردی به آنجا می روند. در دامنه این کوهستان پله های سنگی قرار داده شده است که نمایی زیبا را به آن بخشیده است و بازمانده هایی از معابد قدیمی واقع در آنجا می باشد. در بالای این کوهستان و در قله آن می توانید یک نمای کُلی بسیار زیبا را از دلوس و اطراف آن مشاهده کنید و به گرفتن عکس و ثبت زیبایی های آنجا اقدام کنید.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها