تور یزد و بازار گردی

تور یزد برای کسانی که به کویر و ناشناخته های آن علاقمند هستند بسیار جذاب است اما چیزی که شاید جذاب تر از سایر مکان ها باشد بازارهای متنوع و سرپوشیده ای است که با اینکه بوی کهنگی و خاک می دهد اما بسیار محبوب و دیدنی است و به عنوان جاذبه نیز از آنها نام برده می شود که گردشگران تور خارجی و تور داخلی فراوانی در این بازارها دیده می شود. نکته جالب اینکه این بازارها برای جلب نظر توریست های تور یزد بسیار حائز اهمیت است و آنها از جای جای آن ها عکاسی می کنند . در این متن به معرفی بازارهای این شهر کویری می پردازیم.

تور یزد و بازار گردی 

بازار خان از آثار ملی کشور

بازار خان یکی از قدیمی ترین بازارهای شهر یزد می باشد که به عنوان جاذبه نیز از آن نام برده می شود. این بازار از یک مجموعه که شامل آب انبار، حمام و حسینیه ساخته شده است یک یادگاری از معماری گذشته به شمار می رود. این بازار، بازارهای متعددی را شامل می شود که هر کدام معماری و بافت خاص و زیبایی دارد. مجموع این بازار به یک جاذبه برای تور گردشگری شهرت دارد و بازدید از آن کم نیست کما اینکه از آثار ملی به ثبت رسیده نیز می باشد.

بازار زر و زرگری و بازار مسگران در تور یزد

بازار طلا فروش ها در یزد برای کسانی که به طلا علاقمند اند حرف ندارد، بازدید و خرید از این بازار و تماشای بافت قدیمی آن در کنار طلاهای مدرن همیشه مورد توجه گردشگران تور داخلی بوده است. بازار مسگران که به بازار پنجه علی نیز مشهور است و قدمت آن را با تماشای آن می توانید ببینید، دارای چندین دکان مسگری است که در آنها هر نوع ظروف مسی که بخواهید یافت می شود و برای کسانی که علاقمندند در آشپزخانه خود از این ظروف استفاده کنند مکان خوبی برای خرید در تور یزد است زیرا تنوع ظروف مسی این بازار را در هیچ کجای جهان نخواهید دید.

تور یزد و بازار گردی 

تور یزد و بازار پارچه فروش ها

در تور یزد می توانید انواع پارچه های سنتی و مرغوب را در بازار قیصریه یا همان بازار پارچه فروشی ها پیدا کنید و سوغاتی منحصر به فردی را برای خانواده و دوستانتان بخرید. بازار قیصریه علاوه بر اینکه جزو آثار ملی ثبت و طبقه بندی شده است یکی از بازارهای مشهور ایران نیز می باشد. بنای قدیمی این بازار نشان از گذشته ای بسیار دور است و معماری محکم آن معماری سنتی و قدیمی را به رخ معماری مدرن می کشد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها