تور مشهد مقدس و زیارت و سیاحت

حرم مطهر امام هشتم شیعیان

شهر مشهد در استان خراسان رضوی میزبان پیکر پاک و مطهر آقا علی بن موسی الرضا ع است که امام هشتم شیعیان می باشد. وجود این امام معصوم علاوه بر حال و هوایی که به مشهد داده است باعث رونق گردشگری این شهر و استان شده است. اکثر تورهای مسافرتی به قصد زیارت راهی مشهد می شوند و علاوه بر فراوانی تور داخلی کم نیستند گردشگران غیر ایرانی که با تور خارجی قدم به این شهر مقدس می گذارند. حرم این امام همام دارای مساجد، آرامگاه های افراد بزرگ و اهل علم، رواق های بزرگ و آینه کاری شده، صحن های زیبا و چندین موزه می باشد. در حرم امام رضا ع فرقی نمی کند که در صحن و رواق باشید یا در نزدیکی ضریح، آرامش و معنویت در همه جای حرم موج می زند. تور مشهد به واسطه زیارت محبوب دل ها امام رضا ع در تمامی فصول و اعیاد در میان ایرانیان رواج داشته است و در خیلی از مواقع نیز تور ارزان و تور لحظه آخری به این شهر مقدس قابل دسترس است.

تور مشهد مقدس و زیارت و سیاحت 

آرامگاه ابدی فرودسی توسی

در شمال مشهد حدود بیست دقیقه که از شهر خارج شده اید به باغی دلنشین و با صفا می رسید که بنای آرامگاه شاعر ایرانی حکیم ابوالقاسم فردوسی در مرکز آن قرار دارد. موزه توس نیز در این باغ قرار دارد و هر دوی این بناها از معماری آرامگاه کوروش کبیر الهام گرفته اند. بر روی دیوارها و ستون های آرامگاه برخی شعرهای این شاعر گرانمایه نوشته شده است و بر روی برخی دیگر از دیوارهای این بنا شعرهای شاهنامه فردوسی به تصویر کشیده شده است. این بنا بعد از حرم مطهر یکی از مهمترین مکان های بازدید تور مشهد است و نه تنها برای گردشگران ایرانی بلکه برای توریست های خارجی نیز جذابیت فراوانی دارد.

تور مشهد مقدس و زیارت و سیاحت 

مقبره نادرشاه افشار در باغ نادری

مقبره نادرشاه ابتدا در تهران بود و حدود یک قرن پیش استخوان های این شاه ایرانی از درون خاک در آورده شد و به مشهد و مقبره کنونی وی منتقل شد. آرامگاه کنونی نادرشاه در باغ سرسبز و زیبای نادری و در نزدیکی حرم مطهر امام رضا ع است و نماد این آرامگاه مجسمه هایی از سربازان و لشکریان این شاه بزرگ است. این بنای تاریخی دومین مکان زیارتی بعد از زیارت امام رضا ع است و بیشتر بازدید کنندگان توریست هایی هستند که از کشورهای مختلف با تور خارجی به ایران و مشهد آمده اند. یکی از مزیت های این مقبره نزدیکی به حرم و نیز وفور هتل در اطراف آن می باشد که باعث تردد گردشگران به این مکان مقدس می شود.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها