تور شیراز شهر فرهنگ و زیبایی

شیراز از شهر های دیدنی است که در جنوب کشور ایران واقع شده است و جاذبه های متعدد تاریخی، مذهبی و مکان های گردشگری بسیاری برای بازدید گردشگران تور داخلی و تور خارجی دارد. در تور شیراز برای اقامت مسافران تعداد زیادی هتل لوکس مانند هتل شیراز، هتل چمران، هتل هما و هتل پارس تدارک دیده شده است. همچنین جدای از هر مکان گردشگری بوی نارنج و باغ های لیمو و نارنج اطراف شهر شیراز توجه هر مسافری در تور شیراز را به خود جلب کرده و تا مُدت ها رایحه دل انگیز شهر مردمان مهربان و خوش زبان شیرازی را فراموش نخواهید کرد.

تور شیراز شهر فرهنگ و زیبایی 

اماکن گردشگری تور شیراز

از مکان های مذهبی که در این تور مورد بازدید قرار می گیرد می توان به حرم احمد بن موسی (شاهچراغ) برادر بزرگوار امام رضا (ع) اشاره کرد. دومین مکان زیارتی آستان مقدس علی بن حمزه پسر فرزند بزرگوار امام موسی کاظم (ع) می باشد که در حرم شاه عبدالعظیم مدفون است و توسط قتلغ خان حاکم وقت فارس به شهادت رسیده و آرامگاه ایشان در دوره دیلمیان به دست (امیر عضدالدوله دیلمی )احداث شده است. در تور شیراز از مکان های تاریخی نیز بازدید می شود از این اماکن می توانیم به موزه باغ شیراز که شامل باغ نظر، عمارت کلاه فرنگی و باغ حکومتی می باشد. اشاره کنیم این مجموعه یک عمارت هشت ظلعی است که توسط کریم خان زند بنا شده و کریم خان در این مکان به خاک سپرده شده است و شامل حمام، گچینه، حسینیه و مکتب خانه است.

تور شیراز شهر فرهنگ و زیبایی 

اماکن تاریخی و فرهنگی در تور شیراز

نارنجستان قوام که مجموعه ای از دوران قاجاریه است و بین سال های ۱۳۵۷ تا ۱۳۶۷ تکمیل شده و مورد توجه گردشگران و توریست ها در تورهای مختلف قرار می گیرد. یکی از مساجدی که در تور شیراز مورد بازدید قرار می گیرد مسجد نصیر الملک است این بنا مربوط به دوران قاجاریه است و شامل تالار ایینه، مسجد آب انبار و حمام می باشد و به دلیل شیشه های رنگی شبستان و انعکاس نور خورشید در آنها این مسجد به مسجد رنگ هم شهرت دارد. شهر شیراز یک شهر ادبی محسوب می شود چرا که آرامگاه حافظ و سعدی در این شهر قرار دارد و از این آرامگاه ها در تورهای گردشگری بسیار فراوان دیدن می شود.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها