تور تهران و باغ موزه قصر

گردشگری در تهران همواره هم برای تورهای خارجی که به کشورمان می آید و هم ایرانیانی که با تور داخلی به تهرانگردی می پردازند می تواند مملو از مکان های جذاب و دیدنی باشد. در این نوشتار شما را با یکی از اماکن مهم در تور تهران آشنا می کنیم. باغ موزه قصر در خیابان شریعتی تهران قرار گرفته است و در گذشته و سال ۱۳۰۸ توسط رضا شاه افتتاح شده است.

تور تهران و باغ موزه قصر 

باغ موزه قصر از کاخ تا زندان

این موزه در آن زمان یک زندان بود و تا اواخر دهه چهل تنها زندان پایتخت به شما می رفت. حتی پس از انقلاب ایران نیز باز هم از زندان قصر استفاده می شد ولی با توجه به ساخت زندان اوین این استفاده محدود تر گشت. این زندان که امروزه به عنوان یک باغ موزه در تور تهران شناخته می شود در یک بازده زمانی در حال تخریب توسط شهرداری بود که با ثبت آن در سازمان میراث فرهنگی از تخریب کامل آن جلوگیری شد. فعالیت زندان قصر به عنوان یک باغ موزه در سال ۱۳۹۱ شروع شد و به همین دلیل برای بسیاری از افراد هنوز فرصت بازدید از آن پیش نیامده است و در سفر ایرانگردی خود و تور گردشگری پایتخت می توانند از این باغ موزه عنی دیدن کنند.

تور تهران و باغ موزه قصر 

پیشینه تور گردشگری باغ موزه قصر

در مورد پیشینه باغ موزه قصر باید بگوییم که در ابتدا قرار بوده است که به عنوان قصر فتحعلی شاه ساخته شود ولی در دوره های بعد کاربری نظامی پیدا کرده است و مدتی هم در دست شهربانی بوده است. در طول زمان این قصر تبدیل به بنایی مخروبه شد و قسمت هایی از آن فرو ریخت و سرانجام سال ها بعد از ساخت این قصر تصمیم گرفته شد که با بازسازی از آن به عنوان اولین زندان مدرن ایران استفاده شود و به همین علت نیز نام زندان قصر بر آن نهاده شد. در صورت همراهی با تور تهران اسامی تعداد زیادی از زندانیان مشهور این زندان را برای شما نام خواهند برد که جالب است بدانید سازنده آن به عنوان اولین زندانی در آنجا محبوس شده است. قبل از انقلاب افرادی نظیر بزرگ علوی و قوام السلطنه در این زندان بوده و بعد از انقلاب نیز امیر عباس هویدا و بسیاری دیگر که سرانجام اعدام شدند در این زندان نگهداری می شدند.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها