تور ترکیه و میراث جهانی یونسکو

تروا شهری افسانه ای در تور ترکیه

در مورد شهر تروا در تور ترکیه افسانه های زیادی نسل به نسل رد و بدل می شد و همه ساکنین ترکیه سالها تروا را فقط یک شهر افسانه ای می پنداشتند تا اینکه در حدود صدو پنجاه سال پیش ویرانه های این شهر یافت شد و تروا به واقعیت پیوست مردم دسته دسته با تور داخلی راهی شهری که در قصه هایشان بود، شدند. باستان شناسان در این شهر تاریخی به آثاری دست یافتند که مربوط به چندین هزار سال پیش است و گویای قدمت این شهر است.

تور ترکیه و میراث جهانی یونسکو 

کوه نمرود با مجسمه های سنگی اش

زمانی که با تور ترکیه عازم این کشور می شوید باید اطلاع داشته باشید که در شمال ترکیه کوه شگفت انگیزی که در آن مجسمه ها و تندیس های عظیم الجثه زیادی وجود دارد واقع شده است. این مجسمه ها که به شکل اسطوره های ایران و ترکیه ساخته شده اند به مرور زمان شکسته شده اند و امروزه فقط سرهایشان بر روی کوه نمرود مانده است. در افسانه ها آمده است که یکی از امپراتوران ترکیه دستور ساخت این تندیس ها را به عنوان محافظ از آرامگاهش داده است. کوه نمرود از جمله آثار تاریخی است که تور گردشگری بسیاری را از سرتاسر جهان به خود دیده است.

دژ خاکی در کنار آرامگاه شاعر ایرانی

در شهر قونیه دژ خاکی با قدمت چندین و چند هزار ساله وجود دارد که به ثبت میراث جهانی یونسکو رسیده است. در این دژ که به چاتال هویوک نیز معروف است تندیس ها و مجسمه های حیوانات و کتیبه نویسی و غیره وجود دارد و از عقاید  و اذهان مردمان چندین دهه قبل خبر می دهد. شهر قونیه به دلیل اینکه مقبره شاعر کشورمان مولانا در آنجا واقع است و نیز به دلیل آثار باستانی همچون دژ خاکی معمولاً میزبان گردشگران ایرانی می باشد که با تور خارجی به ترکیه سفر می کنند.

تور ترکیه و میراث جهانی یونسکو 

تپه باستانی گوبکلی در تور ترکیه

در بخش جنوبی کشور ترکیه یک تپه قدیمی به نام تپه گوبکلی وجود دارد که در گذشته محلی برای عبادت مردمان بوده است. این مکان نیز سالیان سال ناشناخته بوده و بعدها به دست صحرانوردان اکتشاف گردید. تپه گوبکلی قدیمی ترین آثار باستانی ای است که در تور ترکیه با آن آشنا می شوید و هنوز هم در صدر جدول قدیمی ترین ها قرار دارد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها