تور اصفهان نصف جهان دیار زاینده رود

تور اصفهان نصف جهان دیار زاینده رود

 
هر ساله و بخصوص در ایام نوروز گردشگران زیادی از اقصی نقاط ایران و جهان با تور و نیز تور نوروزی عازم این سرزمین فرهنگ و هنر می شوند. اصفهان به دلیل داشتن جاذبه های فراوان در یک سفر یک یا دو روزه نمی توان از همه جا دیدن کرد. سفر با تور اصفهان این امکان را برای گردشگران بوجود می آورد که از کمترین فرصت به طور بهینه استفاده کنند و سفری رضایت بخش داشته باشند. در این متن جاذبه هایی که که به ثبت میراث یونسکو رسیده است و معمولا گردشگران با تور داخلی و امکاناتی نظیر بلیط چارتر به آنجا برده می شوند را معرفی می کنیم. آژانس هواپیمایی الهام سیر مجری انواع تورهای داخلی و خارجی در ایران .

سی و سه پل شاهکاری بی نظیر

یکی از جاذبه هایی که در برنامه تور اصفهان دیده می شود سی وسه پل است. طاق نماهای سی و سه پل از یک سو به رودخانه و از سوی دیگر به جاده مشرف می باشد. در بالا و پایین طاق نماها پیاده روهایی است که قدم زدن و نشستن در آنجا و تماشای زاینده رود بخصوص اگر غروب باشد و صدای موسیقی هنرمندان این خطه به گوش برسد آرامش و لذتی وصف ناشدنی دارد.

تور اصفهان نصف جهان دیار زاینده رود

مسجد جمعه یا مسجد جامع اصفهان

مسجد جمعه یا مسجد جامع اصفهان از مهم ترین و قدیمی ترین ابنیه مذهبی ایران است که در ضلع جنوبی میدان امام اصفهان قرار دارد ویکی دگر از مقاصد تور اصفهان می باشد. در اجلاس سی و ششم یونسکو جزء میرا جهانی ثبت گردید. معماری و کاشی کاری خاص و زیبای این شاهکار معماری اسلامی علاوه بر مسلمانان، توجه غیرمسلمانان را نیز به خود جلب کرده است. انعکاس صوت در مرکز  گنبد جنوبی و قطعات بزرگ سنگ های مرمر و سنگاب های گرانبها ویژگی های دگری هستند که نظر اکثر گردشگران را به خود جلب می کند.

میدان نقش جهان شاهکار معماری اصفهان

مقصد بعدی تور اصفهان مشهور ترین میدان اصفهان که در نوع خود شاهکار است می باشد. میدان نقش جهان جزء نخستین آثار ایرانی بود که در زمره میراث جهانی یونسکو ثبت شد. این میدان که در گذشته به نام میدان شاه شهرت داشته و بعد انقلاب میدان امام نامیده شد. میدان نقش جهان میدان مرکزی اصفهان است و در چهار طرف آن بناهای تاریخی و گردشگری عالی قاپو، مسجد شاه اصفهان، مسجد شیخ لطف الله و سردر قیصریه وجود دارد. در اطراف میدان امام حدود دویست مغازه دو طبقه که صنایع دستی اصفهان را عرضه می کنند دایر می باشد. علاوه بر این ها درشکه سواری در دل میدان نیز تجربه ای شیرین برای گردشگران خواهد بود.

تور اصفهان نصف جهان دیار زاینده رود

کاخ چهلستون یا باغ چهلستون

یکی دیگر از باغ های اصفهان که در میراث یونسکو به ثبت رسیده باغ چهلستون است. تعداد ستون های این کاخ بیست عدد است و انعکاس عمارت و ستون ها هم در استخر مقابل آن منظره زیبایی به آن بخشیده است و به چهلستون معروف شده است. در طرف جنوبی تالار آینه اتاق بزرگی است که در اطراف آن چندین تابلوی مینیاتوری به چشم می خورد و در قرینه این اتاق هم در قسمت شمالی اتاق دیگری وجود دارد که سقف طلا کاری شده آن جلب توجه می کند. تور اصفهان بدون بازدید از این کاخ ناتمام می ماند.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها