تقویم گردشگری تور ترکیه

اصولا افرادی که در سفر و تور گردشگری، خصوصاً تور خارجی تجربه کافی دارند قبل از سفر نگاهی به تقویم کشور خود و کشور مقصد خواهند انداخت. تقویم خود را برای بررسی تعطیلات و زمان بندی سفر و برنامه خود و تقویم کشور مقصد را برای چک کردن روزهای تعطیل و یا اعیاد و جشن های ملی و مذهبی آنها. چون ممکن است در برخی از زمان ها سفر به یک منطقه با ایام تعطیل آنها مصادف شود و شما که قصد خرید و بازدید از اماکن خاصی را دارید غافلگیر کرده و برنامه سفر شما را خراب کند. بنابراین باید حتماً قیب از انتخاب مقصد تقویم آن را نیز مشاهده کرد. الهام۲۴ در این نوشتار، تقویم ترکیه که در سالیان اخیر از محبوبیت زیادی در میان ایرانیان برخوردار بوده است را بررسی نموده است.

تقویم گردشگری تور ترکیه

اهمیت ترکیه در تورهای گردشگری

دیدنی های ترکیه را اگر هم از نزدیک ندیده باشید حتماً از اطرافیان خود و یا ویدئو ها و تصاویری که دنیای مجازی منتشر می شود شنیده و دیده اید. سفر به ترکیه و شهرهای مختلف آن مانند ازمیر و آنکارا و استانبول و سواحل آنتالیا و نیز شهر های کوچک تری مانند اسکی شهیر و تور آلاچاتی یکی از سفرهای خارج از کشور ایرانی ها می باشد که درصد بالایی را به خود اختصاص داده است و البته نزدیکی و تسهیلات مختلف نیز در این مورد بی تأثیر نیست. بنابراین در سفر به این کشور باید خود را با تقویم و ایام تعطیل و غیره این کشور هماهنگ کنید. بهترین راهکار برای بررسی این است که از سایت وزارت گردشگری ترکیه بازدید کنید اما در ادامه نیز ما برخی از تعطیلات و جشن های ترکیه را بیان می کنیم.

تقویم گردشگری تور ترکیه

تعطیلات در تور ترکیه

اولین و مهم ترین مورد این است که بدانید روزهای تعطیل و زمان جشن ها در کشور ترکیه در هر سال ممکن است تغییر پیدا کند و باید حتماً همان سال را چک کنید. اما با توجه به اینکه در حال حاضر برای سال ۲۰۱۸ بیشتر برنامه ریزی می شود ما نگاهی به تعطیلات ۲۰۱۸ ترکیه خواهیم انداخت. روز اول ژانویه که عید سال جدید است و تعطیل می باشد، در ماه فوریه نیز از روزهای ۱۵ تا ۲۵ به مدت ده روز فستیوال خرید استانبول می باشد که زمان مناسبی برای سفر می باشد. ماه آورین علاوه بر ۲ و ۸ این ماه که عید پاک به دو روایت است در میانه های خود جشنواره فیلم جذابی نیز دارد و در نهایت روز ۲۳ آوریل تعطیل بوده و روز حاکمیت ملی نام دارد. اولین روز مه نیز روز کار است و تعطیل می باشد. در ماه ژوئن مصادف است با ماه رمضان و از ۱۴ تا ۱۷ نیز تعطیل می باشد که البته جشنواره های موسیقی نیز در استانبول برگزار می شود. در ماه مه ۱۹ تعطیل می باشد و جولای نیز به مدت سه هفته جشنواره جاز در ترکیه برگزار می گردد. اواخر ماه اوت سه روز تعطیل می باشد و روز جمهوری را نیز به عنوان روز تعطیل ملی در کشور ترکیه ۲۹ اکتبر می باشد. نهایتا در روز ۳۱ دسامبر می توانید با جشن های شب سال جدید همراه باشید.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها