تفاوت متل با هتل

یکی از مهم ترین جنبه های سفر و الزاماتی که باید قبل از خرید بلیط هواپیما در نظر بگیرید محل اقامت مناسب می باشد. در برخی تورهای داخلی در فصولی که هوای نسبتاً مناسبی وجئذ ذارد می توان با بردن امکاناتی نظیر چادر مسافرتی یک تجربه مناسب را با اقامت در چادر داشت ولی این مورد همیشه امکان پذیر نیست و خصوصا در تور خارجی و یا زمانی که با خانواده در حال سفر می باشید باید به جنبه های مختلف سفر از جمله امنیت و آرامش توجه کنید. بنابراین مسافرخانه ها و هتل ها و متل ها و هتل آپارتمان ها و گزینه های دیگری را باید جستجو کنید که با توجه به میزان هزینه و انتظارات شما امکانات متفاوتی دارند و خدمات گوناگونی را ارائه می دهند. الهام سیر در این نوشتار به بررسی هتل ها و متل ها و تفاوت این دو نوع اقامتگاه پرداخته است و امیدواریم نوشتار پیش رو مورد توجه شما قرار بگیرد.

تفاوت متل با هتل

تفاوت در طراحی

یکی از تفاوت هایی که در این دو نوع اقامت گاه می توان به آن اشاره کرد تفاوت در طراحی می باشد. به این شکل که هتل ها اصولاً در تعداد طبقات مختلف بنا می شوند و ممکن است یک هتل از یک طبقه تا چند ده طبقه باشد. اما چیزی که در تمامی این هتل ها از نظر طراحی مشترک است این است که اتاق های آن در دورن ساختمان قرار دارد و ورودی اصلی یک یا دو ورودی می باشد و هر اتاق نیز ورودی مجزایی در داخل آن ساختمان دارد. اما در متل ها طراحی به گونه ای است که یک یا نهایتاً دو طبقه می باشد و که هر اتاق ورودی به سمت بیرون از ساختمان دارد و می توان اتومبیل ها را در روبروی اتاق پارک نمود و به راحتی به آن دسترسی داشت.

تفاوت متل با هتل

تفاوت در امکانات

از دیگر تفاوت هایی که می توان برای هتل و متل به آن اشاره نمود تفاوت در امکانات می باشد. هتل ها اصولاً امکانات بسیاری را در اختیار مسافرین قرار می دهند و در بسیاری از هتل ها استخر و جکوزی و باشگاه و مراکز خرید و تفریح در نظر گرفته شده است و در داخل و خارج ساختمان به مسافرین ارائه می شود. لابی ها و سالن های همایش و … نیز از دیگر امکانات هتل ها می باشد، اما متل ها امکانات زیادی ارائه نمی دهند و حتی غذا را نیز در خود اتاق می توانید درست کرده و خدماتی وجود ندارد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها