تخت جمشید تجسم تاریخ ایران

برای بازدید ازشهرشیراز که جزو شهرهای قدیمی ایران محسوب می شود ابتدا باید اطلاعات گردشگری کافی را دیدنی های آن داشته باشید. قدمت طولانی شیراز باعث شده تا آثار تاریخی بسیاری را در خود جای دهد و همواره به عنوان یک مقصد گردشگری مورد استقبال مسافران و توریست ها قرار گیرد. از معروف ترین جاذبه ها می توانیم به تخت جمشید، بقعه شاهچراغ، تخت مادر سلیمان، مسجد عقیق و خاتون قیامت اشاره کنیم که در متن زیر به معرفی بنای تاریخی تخت جمشید می پردازیم. با آژانس الهام سیر همراه باشید.

تخت جمشید تجسم تاریخ ایران

تاریخچه معماری تخت جمشید

قدمت این بنای تاریخی به قبل از میلاد حضرت مسیح باز می گردد و شروع این بنا به دستور داریوش پادشاه نامدار ایرانی آغاز شد. به دنبال داریوش هر کدام از پادشان ایران بخشی از این بنا را کامل کردند و در زمان اردشیر سود ساختمان دیگری به این بنا اضافه شد و یکی از آثاری که در این بنا واقع شده است و گواهی بر قدمت ان می باشد کتیبه داریوش می باشد. برای دیدن هنر معماران آن زمان کافیست تا از تخت جمشید بازدید کنید، معماری هخامنشی که از ترکیب دو معماری آشور و مصر تشکیل شده است در ساخت این بنا به کار رفته و هنر زیبای ایرانی را در معرض نمایش جهانیان قرار می دهد در واقع این بنای تاریخی عظمت حکومت هخامنشی را به تصویر می کشد.

تخت جمشید تجسم تاریخ ایران

موقعیت جغرافیایی

این بنای ماندگار در نزدیکی شهر شیراز قرار گرفته است و از یک طرف به کوه رحمت منتهی می شود. ارتفاع زیاد این بنا به خاطر قرار گرفتن بر روی تخته سنگی است که چندین متر از سطح مرودشت بالاتر می باشد. از مقایسه تخت جمشید با بنای آکروپولیس متوجه شدند که دارای طول یکسان ولی عرض تخت جمشید بیشتر می باشد. بازدید از این بنای تاریخی زمینه اشنایی با تاریخ گذشته کشور را فراهم می سازد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها