تالاب های ساری

اگر برای سفر به شهرهای شمالی به دنبال شهری بزرگ و پر جاذبه می گردید حتما از دیدنی های شهر ساری بازدید کنید. این شهر جزو شهرهای قدیمی ایران محسوب می شود و طبق آنچه مورخان به ثبت رسانده اند نام شهر احتمالاً به معنی یونان باستان یا پایتخت تمدن هیرکانیا می باشد. این شهر مسلماً به دلیل داشتن طبیعت کوهستان و دریا مورد استقبال گردشگران و مسافران قرار می گیرد. در ادامه با الهام سیر همراه باشید. یکی از مکان های طبیعی این شهر تاریخی تالاب های دیدنی می باشد که به شرح زیر است.

تالاب های ساری

موقعیت جغرافیایی

گردشگران و بازدید کنندگانی که شمال کشور را برای مسافرت و تفریح انتخاب می کنند، بهتر است از قبل اطلاعات مناسب را درباره مکان های گردشگری، تاریخی و طبیعی داشته باشند تا بتوانند از لحظه لحظه سفر خود لذت ببرند. کمتر کسی شاید بداند در نزدیکی ساری تالاب زیبایی وجود دارد که ارزش وقت صرف کردن برای بازدید را دارد. برای دیدن این زیبایی منحصر به فرد باید به روستایی به نام سید محله سفر کنید، این تالاب از نظر گستردگی وضعیت مناسبی را دارا می باشد به طوری که از آب آن برای سیراب کردن زمین های زراعی استفاده می کنند.

تالاب های ساری

زیبایی های تالاب

این پدیده طبیعی از دوقسمت جنوبی به نام سراندون و شمالی به نام بالندون تشکیل شده است. آب شیرین این تالاب باعث رشد گیاهان زیبا و بی نظیری در اطراف آن شده است و دیدن پرندگان وحشی مانند مرغابی، قو، قره غاز به زیبایی های این تالاب افزوده است و آن را به یک زیستگاه طبیعی تبدیل شده است. گردشگران بعد از بازدید از هر دو قسمت تالاب و دیدن زیبایی های آن می توانند در اطراف تالاب که برای رفاه حال گردشگران مهیا شده استراحت کنند. به دلیل پرآب شدن این طبیعت در فصل های سرد سال بیشتر بازدید کنندگان در این فصل ها از آن بازدید می کنند.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها