تاریخچه شهر ونیز ایتالیا

ونیز یکی از بهترین و زیباترین شهرهای ایتالیا که در مورد آن مطالبی را در بخش های پیشین ارائه کردیم در گردشگری ایتالیا و اروپا سهم بسیار ویژه ای دارد و با معماری خاص خود هر توریستی را به سمت خود جلب می کند. شاید شما نیز تصاویری از ونیز را در کافه ها و برخی امکان ایران دیده باشید که بسیار رویایی به نظر می رسد و بیشتر شبیه به نقاشی می باشد. اما این تصاویر نه تنها نقاشی و رویایی نیستند بلکه فقط بخشی از زیبایی های واقعی تور ونیز می باشند. شهری که به شهر بدون ماشین نیز مشهور است و در آن هیچ کس حق استفاده از خودرو را ندارد. الهام سیر در این نوشتار به بررسی پیشینه این شهر مهم در تور های گردشگری اروپا پرداخته است که توجه شما را به ادامه نوشتار جلب می کنیم.

تاریخچه شهر ونیز ایتالیا

ونیز چگونه به وجود آمد

در مورد بربرها در تاریخ خوانده ایم. بربرها سالها قبل به مناطقی از ایتالیا حمله کردند و و در این منطقه نیز بومیان برای در امان بودن به باتلاق های اطراف رفتند. در این باتلاق ها خانه های ایجاد نمودند و امیدوار بودند که مدتی بعد به محل سکونت اصلی خود باز گردند. هر مقدار زمان گذشت این خانه های موقت مستحکم تر شد و با ایجاد کانال هایی ارتباط بین آنها نیز برقرار گردید و سنگ بنای اولیه ونیز زیبا نهاده شد. در سال های بعد ونیزی ها با تجارت و جهانگردی به موفقیت های اقتصادی زیادی دست پیدا کردند.

تاریخچه شهر ونیز ایتالیا

فراز و نشیب های تاریخی ونیز

ونیز با تمام قدرتی که داشت همواره در جنگ با رقبای سنتی خود در تجارت بود و در میان این رقیبان جنوا خودنمایی می کرد و خسارات زیادی را به ونیز وارد کرد. ونیز مدتی تحت سیطره قدرت های بزرگ اروپایی در قرون گذشته قرار داشته که انها نیز لطمات زیادی به این شهر وارد کرده اند. برای مثال ناپلئون ونیز را مستعمره و ثروت آن را به تاراج برد و کشورهای دیگری نیز هر کدام در برهه هایی از زمان دست اندازی هایی به ونیز داشته اند. نهایتاً ونیز تحت سلطه ایتالیا درآمد.با وجود جنگ های متوالی و سال ها استعمار در طول زمان های اخیر ونیز توانست با برگزاری کارناوال ها و مراسمات و ایجاد مشاغل و تجارت و داد و ستد باز هم شکوفا شود و در سالیان اخیر با درآمد بسیار زیادی که از گردشگری کسب می کند به قلب اقتصادی ایتالیا تبدیل شده است و توانسته بخشی از شکوه گذشته را به دست بیاورد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها