بوستان های دیدنی تهران

در سفر به تهران و خصوصاً تور نوروزی تهران یکی از مناطق پر طرفدار بوستان ها می باشند که جای خوبی برای استراحت و فراغت از یک روز خسته کننده می باشد و لحظاتی خوش را در منار خانواده و در فضای باز و طبیعت زیبا می توانید در کنار خانواده خود سپری کنید. بوستان ها بهترین مکان برای رفع خستگی و روزمرگی هستند. امکانات موجود در پارک ها فرصت تفریح و گذراندن تعطیلات نوروز با خانواده و اقوام را برای ما فراهم می کند و به همین خاطر تصمیم گرفتیم که جند بوستان مهم تهران را به شما عزیزان معرفی کنیم.

بوستان های دیدنی تهران

پل طبیعت و نمادی جدید برای تهران بزرگ

پل طبیعت یکی از نمادهای تهران بزرگ می باشد که بزرگترین پل غیر خودرویی ایران است و به شکل درخت طراحی شده است. این پل در عباس آباد قرار دارد و از بزرگراه مدرس عبور می کند و بوستان طالقانی را به بوستان آب و آتش وصل می کند. در تور تهران شرکت الهام سیر این پل زیبا نیز می تواند گزینه ی مناسبی باشد. در طول پل کافه، کافی شاپ و رستوران و فضای سبز به زیبایی و امکانات رفاهی پل افزوده است.

بوستان ملت یا شاهنشاهی قدیم

بوستان ملت که در زمان های قدیم به پارک شاهنشاهی معروف بوده است امروزه به اولین پارک پر بازدیدکننده تهران تبدیل شده است. نخستین آب نمای موزیکال مدرن و پیشرفته خاورمیانه که نمایی جذاب و خیره کننده دارد بر روی دریاچه این پارک قرار دارد. طراحی پارک به سبک پارک های انگلیسی است و مقصد تور داخلی برای گردشگران محسوب می شود. مجسمه های مشاهیر بزرگ ایران همچون سعدی، فردوسی، شهریار، نیمایوشیج و مجسمه مادر که در سراسر پارک دیده می شود از دیگر جاذبه های این پارک است. از دیگر دیدنی های این پارک استقرار اولین قطار دیزل، رستوران ها و کافی شاپ هایی که نمایی رو به آب دارند، سینمای چهاربعدی و خانه شطرنج می باشد.

بوستان های دیدنی تهران

بوستان جمشیدیه یا پارک سنگی

یکی از زیباترین و جالب ترین بوستان های تهران بوستان جمشیدیه است که پارک سنگی جمشیدیه هم گفته می شود و دارای چهار ورودی است. این پارک که در دامنه کوه کلکچال قرار دارد یک پارک فرامنطقه ای است و روزانه و مخصوصاً در ایام نوروز میزبان صدها گردشگر داخلی و تور خارجی است. از جاذبه های این پارک می توان به آبشار، دریاچه و نیز آب نماهای سنگی اشاره کرد.بوستان جمشیدیه در انتهای یک سربالایی تند با شیب زیاد که با کوهستان مخلوط شده است و طبیعت بوستان های جنگلی را تداعی می کند در سال های اخیر به یکی از جاذبه های توریستی شهر تهران مبدل شده است و بعد از بوستان ملت دومین پارکی است که شهروندان تهرانی میهمانان نوروزی غیرتهرانی خود را به آنجا می برند.

بوستان نهج البلاغه در غرب تهران

دهکده توریستی نهج البلاغه یا بوستان نهج البلاغه که در دره فرحزاد واقع شده است با داشتن امکانات رفاهی و تفریحی متنوع به یکی از تفریگاه های محبوب مردم تهران مخصوصا ساکنین مناطق غربی تهران و تور تهران گردی تبدیل شده است در وسط پارک یک رودخانه زیبا می گذرد و یک پل بزرگ و دیدنی از بالای دره رودخانه عبور کرده و نمای بسیار دیدنی را به پارک داده است. این بوستان دارای مسیر ویژه ای برای پیاده روی، دوچرخه سواری و کوهنوردی دارد.در عمیق ترین نقطه این بوستان مکانی بکر و طبیعی که آب قنات ها در آن جریان دارد محیطی دنج برای استراحت را فراهم آورده است.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها