بوستان نیاوران

شاید کمتر کسی برای گردش و مسافرت شهر بزرگ تهران، پایتخت ایران زمین را انتخاب کند. اما در شهر بزرگ جاذبه های فراوانی برای بازدید و سپری کردن زمان و لذت بردن وجود دارد. یکی از زیباترین و وصف ناپذیر ترین جاذبه های طبیعی تهران بوستان نیاوران می باشد که جزو باغ های سنتی ایران محسوب می شود. در متن زیر الهام۲۴ به توضیح مختصری از زیبایی های بی نظیر این باغ می پردازد که امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد.

بوستان نیاوران

ویژگی های جغرافیایی پارک نیاوران

با حرکت کردن به سمت شمال شهر تهران و استفاده از منظره طبیعی نیاوران اندکی از شلوغی و بحبوحه شهر دور می شویم. این پارک به دلیل داشتن طبقات مختلف و وجود تعداد زیاد پله مورد توجه کوهنوردان قرار می گیرد. شنیدن صدای زیبای آب نماها در ارتفاعات پارک حس تولد دوباره را در وجود انسان زنده می کند. فضای چمن کاری شده و پر از گل های متنوع از دیگر زیبایی های این پارک قدیمی می باشد. گردشگرانی که برای بازدید از این پارک قدیمی به تهران سفر می کنند حتما به وجود گونه های مختلفی گیاهان و در ختان این منطقه آگاه هستند. در این محوطه می توانید انواع درختان چنار، بید مجنون، بید فری، ماگنولیا و گیاهانی مانند سدروس، نوئل، میخک هندی و را مورد بازدید قرار دهید. گردشگران علاقه مند به محیط زیست و حیوانات می توانند انواع ماهی، مرغابی و لاک پشت های زیبا را در دریاچه ای که در محوطه پارک نیاوران قرار دارد، مشاهده کنند.

بوستان نیاوران

امکانات این بوستان

تلاش های بسیاری شده تا در محوطه این پارک امکانات لازم جهت رفاه حال گردشگران فراهم آید از این دسته می توانیم به کتابخانه، آمفی تئاتر، زمین اسکیت، زمین سوارکاری، سالن ورزشی و استخر اشاره کنیم. همچنین برای تشویق کودکان به کتاب و کارهای فرهنگی یک کانون فرهنگی در این مکان ساخته شده است.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها