بوستان جمشیدیه نیاوران

بوستان جمشیدیه یکی از بزرگترین و زیباترین پارک های تهران است که در کنار کوه های زیبای کلکچال قرار گرفته است. بوستان جمشیدیه یکی از معروف ترین بوستان های تهران است که همه روزه و به خصوص در روزهای تعطیل گردشگران و کوهنوردان و سنگ نوردان بسیاری را به سوی خود جلب می کند. با آژانس الهام سیر این بوستان که در نیاوران واقع است تمامی امکانات لازم را جهت گذراندن یک روز به یاد ماندنی در دل خود دارد وجود رستوران و کافه و سرویس بهداشتی بخشی از این امکانات می باشد.این بوستان بیشتر ار اینکه به یک پارک شبیه باشد به جنگل سرسبز شبیه است و آب و هوای پاکیزه آن روح آدمی را تازه می کند.

بوستان جمشیدیه نیاوران

بخش موزه سنگی بوستان جمشیدیه

بوستان جمشیدیه به علت قدمت آن بارها بازسازی و زیبا سازی شده است و نیز یک بار به وسعت آن بخش بسیار وسیعی افزوده شده است که نام این بخش جدید فردوسی گذاشته شده است تا نام این شاعر عزیز و زحمت کش کشور زنده نگه داشته شود. این بخش از پارک جمشیدیه به بوستان سنگی فردوسی یا موزه سنگی فردوسی نیز شهرت دارد و در آن مجسمه هایی سنگی از حیوانات وجود دارد که زیبایی و جذابیت پارک را دوچندان کرده است و گاهی از نظر جذب گردشگر و توریست موفق تر از بخش اصلی پارک جمشیدیه بوده است.

بوستان جمشیدیه نیاوران

قدمت بوستان جمشیدیه

بوستان جمشیدیه دارای قدمتی بسیار است که به دوره حکومت قاجار می رسد بنابراین به قدیمی ترین پارک تهران نیز شناخته شده است. این بوستان که در شمال شهر تهران قرار دارد باغی بوده که متعلق به خاندان دولو که یکی از معروفترین خاندان های دوران قاجار بوده اند است و بعد از گذشت سالها به پارک جمشیدیه شهرت یافته است زیرا نام صاحب اصلی آن جمشید بوده است طوری که در سند شناسایی پارک نیز نام جمشید را می بینید.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها