بنه کوه گرمسار

شهر گرمسار از جمله شهرستان های استان سمنان به حساب می آید که از جاذبه های گردشکری بسیاری برخوردار می باشد. این شهر زیبا از چند طرف توسط کوه ها احاطه شده است به همین دلیل برای افرادی که علاقه بسیاری به کوه نوردی و گیاهان کوهی دارند مقصد گردشگری مناسبی محسوب می شود. این شهر را در قدیم با نام خواره می شناختند چرا که نسبت به مناطق همجوار خود پست تر بوده اما با گذشت زمان به گرمسار تبدیل شده است. از جمله سوغاتی هایی که می توانید از این شهر تهیه کنید می توانیم به رب انار، انجیر اشاره کنیم، یکی از دیدینی های معروف این شهر می توانیم به بنه کوه اشاره کنیم که پاره ای درباره آن توضیح می دهیم. در ادامه با آژانس هواپیمایی الهام سیر همراه باشید.

بنه کوه گرمسار

زیبایی های بنه کوه

از دیدنی هایی که در این منطقه برای بازدید وجود دارد می توانیم به قلعه تاریخی استوناوند و قلعه گبری اشاره کنیم که قدمتی طولانی دارند و برای بازدید کنندگان از جذابیت بالایی برخوردار هستند. به طور معمول آب از هر مکانی عبور کند زمینه زندگی را برای جانداران فراهم می سازد در این منطقه نیز می توانید گونه های مختلف ماهی ها و پرندگان را مشاهده کنید. اگر در اوایل بهار به این منطقه سفر کنید می توانید لذت خوردن گوجه سبز تازه و انجیر را بچشید و در کوه ها نیز گیاه زیبای ریواس که خوردنی نیز می باشد به وفور یافت می شود. از دیگر جذابیت های این منطقه وجود غار نمکی معروفی می باشد که بازدید کنندگان فراوانی را به سوی خود جذب می کند.

بنه کوه گرمسار

موقعیت جغرافیایی

برای بازدید از این منطقه گردشگری باید شمال شهر گرمسار سفر کنید تا طبیعت زیبایی که بر اثر عبور رودخانه حبله از میان این کوه ها ایجاد شده است را ببینید. این منطقه چون اتصال دهنده به شهر مازنداران است از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها