بقعه چهل تنان

یکی از شهرهای ایران که گردشگران تور خارجی را به سفر به یکی از کشور های آسیایی ترغیب می کند، شهر شیراز می باشد. این شهر از دیر باز به عنوان مهد شاعران بزرگ ایران زمین شناخته شده ولی به جز آرامگاه فردوسی و حافظ از جاذبه های دیگری نیز برخوردار می باشد که در متن زیر به تشریح یکی از این اماکن این شهر به نام باغ چهل تن می پردازیم. با الهام سیر در ادامه همراه باشید.

بقعه چهل تنان

تاریخچه باغ چهل تن

آنچه کارشناسان آثار باستانی در ابتدا از آن سخن به میان می آورند زمان ساخت یک بنا و دلیل نامگذاری آن می باشد. این باغ به دوران زندیه باز می گردد و به خاطر قرار گرفتن مقبره چهل شخص در محوطه آن به این نام شهرت یافته است. بنابر آنچه از گذشتگان نقل شده این قبرهای مربوط به دراویشی بوده است که در این باغ با خدای خود خلوت می کردند و بعد از فوت در همین باغ به خاک سپرده شده اند. داشتن فضایی سرسبز و حیرت انگیز و آرامش بخش باغ چهل تن و قرار گرفتن در نزدیکی باغ جهان نما باعث راحت تر شدن بازدید از هر دو باغ می باشد.

بقعه چهل تنان

شگفتی های چهل تن

آنچه در این باغ مورد توجه بازدید کنندگان قرار می گیرد قرار گرفتن مقبره هایی به یک اندازه و بدون هیچ نام نشانی می باشد. این سنگ قبرها به دستور فرهاد میرزا قاجار که در آن زمان حاکم شهر فارس بوده در یک راستا و بدون هیچ اسم و رسمی تراشیده شده اند. قرار گرفتن باغچه هایی از گل های زیبا و رنگارنگ به آرامش و سکوتی که در این فضا وجود دارد می افزاید. قرار گرفتن مقبره دو انسان بزرگ به نام شیخ ابو اسحاق و حشمت شیرازی در میان این قبرها از دیگر دلایل مورد توجه قرار گرفتن این بنا می باشد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها