بزرگترین هتل دنیا در مکه

امکانات شهر مکه با قدرت گرفتن ولیعهد جدید عربستان بن سلمان با سرعت بالایی در حال افزایش و حرکت به سمت مدرنیزاسیون می باشد. با توجه به ورود میلیونی زائران خانه خدا به عربستان و شهر مکه یکی از تدابیری که برای رفاه آنان در نظر گرفته شده است ساخت بزرگترین هتل دنیا در مکه می باشد. این هتل بزرگ قرار است بیش از ده هزار اتاق داشته باشد و امکاناتی نظیر دهها رستوران بزرگ و مراکز خرید در آن پیش بینی شده است. الهام سیر در این نوشتار به بررسی زوایای این هتل عجیب خواهد پرداخت و امیدواریم تا پایان ما را همراهی کنید.

بزرگترین هتل دنیا در مکه

معماری هتل Abraj Kudai

این هتل با نام Abraj Kudai شباهت زیادی به قلعه دارد و شامل دوازده برج بزرگ می باشد که هر کدام بیش از ۴۵ طبقه می باشد. همچنین در بالای برج اصلی یک گنبد قرار خواهد گرفت که در صورت ساخت، بزرگترین گنبد دنیا نیز می باشد. وجود پنج جارگاه ویژه برای نشستن هلیکوپتر در اطراف گنبد نمای زیبا و ویژه ای به این بنا خواهد بخشید. از نظر معماری بخش های داخلی این هتل بسیار مجلل و خاص بوده و امکاناتی مانند ایستگاه اتوبوس و مرکز خرید و بخش های ویژه دیگری در آن پیش بینی شده است. فاصله نزدیک با خانه خدا و شکل خاص این هتل بی شباهت به منهتن آمریکا نیست و در ادامه رشد و گسترش شهر مکه وجود چنین هتلی نیز قابل درک است.

بزرگترین هتل دنیا در مکه

بناهای تکمیلی هتل در شهر مکه

همانگونه که گفتیم شهر مکه در سال های اخیر با پیشرفت چشمگیری همراه بوده است و این هتل در امتداد این ساخت و سازهای عظیم بوده است. برخی از این بناهای حیرت اور در شهر مکه مجموعه ای از ابر برج ها که شامل ۷ برج بزرگ مشرف به مکه است، هتل برج ساعت سلطنتی که سومین ساختمان بلند دنیا نیز می باشد و بزرگترین صفحه ساعت دنیا در آن نصب شده است و تا کیلومترها دورتر و هنگام تاریکی نیز قابل مشاهده می باشد را می توان نام برد. Abraj Al Bait با وجود تمامی مخالفت هایی که به دلایل مختلف با آن می شد ساخته شد و اکنون اگر به تصاویر خانه خدا نگاه کنید جرثقیل های غول پیکر اطراف آن ذا به وضوح می توانید ببینید.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها