بررسی معماری تخت جمشید

شهر شیراز از جمله شهر هایی می باشد که مردم ایران از هر فرصتی برای بازدید از ان استفاده می کنند. شهری که در آن مردان بزرگی متولد شدند و جلوه گاه عشق و هنر اصیل ایرانی می باشد. شهری که به خاطر داشتن آثاری مثل دارالسلام، دارالفضل و دارالملک به مهد عارفان و زاهدان شهرت دارد. اثر تاریخی که می خواهیم درباره آن سخن بگوییم از پادشاهان گذشته این سرزمین می باشد به یادگار مانده است. با آژانس الهام۲۴ همراه باشید.

بررسی معماری تخت جمشید

شکوه تخت جمشید

عظمت و شکوه کاخ های این مجموعه باستانی چشم ها را به خود خیره می کند اگرچه بخش های زیادی از آن از بین رفته است ولی به خاطر نقشه هایی که از ان زمان باقی مانده متوجه می شویم که زمان زیادی برای ساخت چنین بنایی صرف شده است. مدفون شدن این بنای تاریخی در زیر خاک برای مدت طولانی برای باستان شناسان بسیار جالب و عجیب می باشد. بزرکترین عمارت این بنا به نام صد ستون می باشد که در زمان داریوش ساخته شده و شکوه خاصی به این مجموعه بخشیده است. این بنا قدمتی طولانی دارد و سالم ماندن بخش های مختلفی از بنا بعد از گذشت سال ها و باتوجه به شرایط آب و هوایی و حوادث طبیعی باستان شناسان را بر آن داشت که به تجزیه و تحلیل آن بپردازند، که متوجه شدند قرار گرفتن سرب مذاب در اتصال ها مانع از فروپاشی بنا گشته چرا که در مقابل لرزش دچار شکستگی نمی شود. سه قسمت تشکیل دهنده معماری آن دوران شامل چسباندن فلزات با ارزش، نگاریدن و رنگ آمیزی می باشد.

بررسی معماری تخت جمشید

موزه تخت جمشید

از بخش های مورد علاقه توریست ها می توانیم به موزه این مجموعه اشاره کنیم که برای به نمایش گذاشتن آثاری که از این بنا به دست امده مورد استفاده قرار می گیرد. در این موزه آثار سنگی و فلزی که از گذشته به جای مانده است نیز در معرض بازدید عموم قرار گرفته است.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها