برج رسکت مازندران

هر کدام از استان های شمال کشور را به عنوان مقصد گردشگری و سفر انتخاب می کنید، دست به انتخاب پسندیده ای زده اید. مازندران از جمله استان هایی می باشد که به دلیل همسایگی با استان های زیادی استقبالی عجیبی برای بازدید از این استان می شود. نام قدیمی که بعدها به استان مازندران تغییر پیدا کرده طبرستان بوده که حدودا به هین زبان با اندکی تغییر هم صحبت می کنند. از دیدنی ها این استان می توانیم به برج قدیمی اشاره کنیم که در متن زیر از آن صحبت می کنیم. با الهام۲۴ همراه باشید.

برج رسکت مازندران

زیبایی های برج رسکت

ساخته شدن این برج تاریخی در میانه کوه این نیاز را ایجاد کرده که برای بازدید از این بنا اندکی پیاده رویی و کوه نوری را به دنبال دارد. از همان بیرون برج آنچه که توجه گردشگران و بازدید کنندگان را جلب می کند، بازدید از محل سقوط سنگ پاره ای است که از آسمان سقوط کرده و به محبوبیت های این بنای قدیمی افزوده است. در این بنا مقبره یکی از بزرگان آل باوند قرار گرفته است که بعدها بر روی مقبره برج بنا شده است. در بخش داخلی می توانید از هنر نقاشی و معماری نهایت لذت را ببرید و دیدن دیوارهای مزین شده و کتیبه هایی که به خط های مختلفی حکاکی شده اند و از جنس آجر می باشد برای بازدید کنندگان جالب توجه است.

برج رسکت مازندران

تاریخچه برج رسکت

در سفر به شهر ساری علاوه بردیدن طبیعت زیبا می توانیم از مکان های تاریخی که از گذشته به جای مانده است، هم دیدن کنیم. پس از تلاش هایی که باستان شناسان در زمینه قدمت این بنا به انجام رسانده اند، حدس می زنند که این بنا به حدود پانصد سال پیش تعلق داشته باشد. سبک معماری خاصی که در ساخت بنا به کار رفته است گواهی صدق مطلب باستان شناسان را می دهد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها