بخش دوم معرفی غار سم

غار نوردی را هم می توان نوعی ورزش و هم نوعی تفریح و گردشگری دانست و هم یک سفر مهیج و جذاب. غارهای مختلفی در ایران و جهان وجود دارد که غار نوردان حرفه ای برای بازدید از آنها فرسنگ ها کیلومتر مسیر را طی می نمایند. در ایران با توجه به موقعیت تاریخی و اقلیمی تعداد غارهای طبیعی بسیار زیاد است اما برخی از آنها نظیر غار علیصدر همدان و سهولان مهاباد و غار سم در مینودشت گلستان از غارهایی هستند که در اولویت سفر های خود باید قرار دهید. الهام۲۴ در ادامه نوشتار پیشین مطالب تکمیلی را در مورد غار سم در این نوشتار جمع آوری کرده است و به شما عزیزان و همراهان همیشگی تقدیم می دارد.

بخش دوم معرفی غار سم

مسیر داخلی غار سم

غار سم مانند بسیاری غارهای دیگر در در دل طبیعتی زیبا قرار گرفته است و محیط اطراف آن نیز از زیبایی های منطقه می باشد. خصوصاً در فصل بهار این چشم انداز بسیار زیباتر است. ورودی غار سم یک مسیر کم عرض و باریک می باشد که بومیان به آن لقب مسیر خرچنگ رو را داده اند. اما ورودی غار پایان کار نیست و تقریبا بیشتر مسیر کم عرض و باریک می باشد و به سختی می توان از آن عبور کرد. همین دلیل باعث می شود این غار چندان برای مسافران مناسب نباشد و بیشتر غار نوردان حرفه ای به این غار بروند. هر چند غار نوردان نیز با مشکلات دیگری برخورد خواهند کر و یکی از آنها کاهش دما است. بنابراین برای سفر به غار سم باید با تجهیزات کامل و افراد حرفه ای همسفر شد. لحظه به لحظه دما کاهش پیدا می کند و باید از قبل به فکر چاره باشید.

بخش دوم معرفی غار سم

دلایل خطرناک بودن غار سم

هر چند با تلاش غار نوردان چاه های بسیاری در این غار کشف شده است و مسیر تا حد زیادی مشخص شده ولی دلایل زیادی برای اینکه این غار خطرناک است حتی برای حرفه ای ها وجود دارد. سختی مسیرهای غار و عبور و مرور امداد سانی را نه تنها دشوار بلکه عملاً غیر ممکن می کند و به آسانی ممکن است افراد را به کام مرگ بکشاند. این غار قدمت بسیار زیادی دارد و در بخش های مختلف سستی خاک می تواند غارنوردان را غافلگیر کند. در این غار جمجمه های انسانی کشف شده است که نشان می دهد قدمت بسیار زیادی دارد و حتی مورد عجیب کشف اسکلت یک خفاش عظیم الجثه می باشد که دهها برابر بزرگتر از خفاش های کنونی می باشد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها