بخش دوم عجایب تاریخی دنیا

همانگونه که در بخش اول این نوشتار توضیح دادیم با تبدیل شدن گردشگری و توریسم به یک صنعت، اهمیت بناهای تاریخی و گردشگری بسیار بیشتر شد و بناهای عجیبی که در سالیان گذشته و قرن ها پیش ساخته شده است دو چندان شد. این عجایب گردشگری در زمان خود از شاهکارهای مهندسی و معماری محسوب می شده اند و با گذشت قرن ها الهام بخش بسیاری از معماران کنونی نیز شده اند. الهام سیر در این نوشتار به بررسی چند مورد دیگر از عجایب گردشگری دنیا پرداخته است با تأکید بر اینکه در کُتب و نوشته های مختلف این عجایب ذکر شده و برخی از نمونه های دیگر نیز وجود دارد که در اولین فرصت به بررسی آنها نیز خواهیم پرداخت. در ادامه با ما همراه باشید.

بخش دوم عجایب تاریخی دنیا

بناهای متأثر از عجایب تاریخی

اشاره کردیم که نمونه های مختلفی از آثار گردشگری یاد شده در گوشه گوشه دنیا ساخته شده است و معماران زیادی متأثر از این عجایب گردشگری بوده اند. برخی از این بناهای کپی شده خود نیز می تواند به عنوان یک شاهکار مطرح شود برای مثال نمونه هایی از مقبره آرتمیس ساخنه شده است که مشهورترین آنها Kinkaku در کیوتو ژاپن و معبد لوتوس هند و وات رونگ هان تایلند می باشد. همچنین در کشور فرانسه نیز ورودی یکی از مشهورترین موزه های جهان یعنی موزه لور پاریس هرم شیشه ای وجود دارد که تحت تأثیر هرم بزرگ جیزه در کشور مصر ساخته شده است. هرم والتر در آمریکا و برخی دیگر از هتل های جدید دنیا نیز مطابق با این اثر تاریخی بنا شده اند.

بخش دوم عجایب تاریخی دنیا

باغ های بابل و آثار جایگزین

مکان دقیق باغ های بابل کماکان مشخص نیست ولی در بسیاری آثار و کتاب های تاریخی در مورد این باغ ها می توانید مطالبی را بیابید، برخی افراد ادعها می کنند که باغ های معلق بابل افسانه ای بیش نبوده است اما شواهد نشان دهند این است که این باغ ها وجود داشته است و به صورت طبقاتی بر یک ساختمان بنا شده است و با توجه به وسعت و سربزی به مانند کوهی بزرگ بوده است. اگر بخواهید ذهنیتی از این باغ ها داشته باشید می توانید بهDubai Miracle Garden می باشد که بیش از ۴۵ میلیون گل در آن وجود دارد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها