باغ وحش سمسکنده ساری

کشور ایران به دلیل داشتن آب و هوای متفاوت در هر کدام از بخش های خود سالانه میزبان گردشگران خارجی بسیاری می باشد، به طوری که در ماه های سرد سال می توانید در جنوب کشور از هوایی گرم و مرطوب در شمال هوایی بارانی و در غرب از سرما و برف لذت ببرید. بیشترین شهرهای ایران که به عنوان مقصد سفرهای داخلی مورد پسند واقع می شوند شهرهای شمالی کشور می باشند که به خاطر طبیعت سرسبز و آب و هوای مناسب سفر لذت بخشی خواهد بود. با آژانس الهام سیر همراه باشید. در سفر به شهر ساری پیشنهاد می کنیم حتماً از باغ وحش سمسکنده که در زیر اندکی آن را معرفی می کنیم، بازدید کنید.

باغ وحش سمسکنده ساری

تاریخچه باغ وحش سمسکنده

ساخت باغ وحش یا محلی که برای نگهداری حیوانات مورد استفاده قرار می گیرد، در ایران بیشینه تاریخی طولانی را دارا می باشد. در گذشته نگهداری حیوانات درنده مانند شیر و ببر جزو تفریحات پادشاهان محسوب می شده و از این کار لذت می بردند. اولین باغ وحشی که در ایران به سبک جدید طراحی شده به دوران قاجار باز می گردد و جزو اموال سلطنتی حساب شده است. پارک دومی که در شهر ساری از گوزن زرد ایرانی حفاظت می کند، سمسکنده می باشد و انواع مختلفی از گیاهان جنگلی در این منطقه یافت می شود.

باغ وحش سمسکنده ساری

ویژگی های باغ وحش سمسکنده

گستردگی زیاد این منطقه و جانوران متنوعی که از آنها در این منطقه حفاظت می شود، از دلایل جذب گردشگران و توریست ها به حساب می آید. این پارک از دو بخش تشکیل شده و از درختانی که در این منطقه وجود دارد می توانیم به بلوط، آزاد و توسکا اشاره کنیم. وجود گونه های مختلفی از حیوانات مانند شغال، گربه جنگلی و سمور در این پارک از حیوانات مورد علاقه برای بازدید می باشند و به پرواز در آمدن عقاب جنگلی و جغد در آسمان این منطقه از دگر زیبایی ها این پارک محسوب می شود.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها